آمارهای کرونا در ایلام دلهره آور است

به گزارش مجله کامسا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تشریح آخرین شرایط کرونا در ایلام، گفت: 32 مورد فوتی ناشی از کرونا در کمتر از یک ماه در استان ثبت شده است.

آمارهای کرونا در ایلام دلهره آور است

به گزارش خبرنگاران ایلام ؛ جمیل صادقی فر در کارگروه رسانه ای کرونا در بستر فضای مجازی اظهار کرد: بزرگترین معضلی که در استان ایلام وجود دارد، عدم توفیق در کاهش آمار ابتلا به بیماری کرونا است.

وی اضافه نمود: روز به روز بر تعداد مبتلایان کرونا اضافه نموده می گردد و بر این اساس هدف همه مداخلات باید کاهش ابتلا باشد.

وی با اشاره به اینکه کاهش ابتلا به کرونا در استان هم راه دارد، اضافه نمود: کاهش تجمعات مثل مراسمات عروسی و عزا، کاهش حضور در اماکن غیرضرور مثل بانک ها و دفاتر پیشخوان، کاهش ترددهای غیرضروری، کاهش و یا حذف دورهمی های خانوادگی، افزایش استفاده از ماسک به بالاتر از 90 درصد، رعایت فاصله یک و نیم متری در جاهایی مثل صف نان و … این کارها را برای دو هفته در استان باید انجام گردد.

صادقی فر اظهار کرد: پویش های نه به تجمعات، نه به عروسی ها، نه به مراسم ختم و …در استان باید راه اندازی گردد، دو هفته زمان طلایی در اختیار داریم که باید نگذاریم اوضاع از کنترل خارج گردد.

وی اضافه نمود: امروز پنج مورد فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت شده و این یعنی شروع یک مصیبت دیگر، نکته مهم این است که اگر افرادی به هر دلیل علامت دار شدند، حتی یک سرفه، آبریزش بینی، بدن درد، سردرد و … سریع و بدون فوت وقت مراقبت های سرپایی را شروع نمایند.

معاون علوم پزشکی ایلام بیان نمود: همچنین این افراد به مراکز منتخب کووید 19 در حوزه بهداشت در سراسر استان مراجعه نمایند و با دریافت دارو، تغذیه مناسب و استراحت هم بیماری را به دیگران و به اطرافیان و عزیزان منتقل ننمایند و هم به گونه ای خود مراقبتی داشته باشند که پایشان به بیمارستان و بستری شدن باز نگردد.

آمارهای بسیار خطرناک

وی در خصوص آمارهای بسیار خطرناک و دلهره آور فروردین در خصوص کرونا در استان نیز اظهار کرد: تعداد مبتلایان کرونا در استان در هفته اول فرودین 621 نفر، در هفته دوم یک هزار و 278 نفر، در هفته سوم 2 هزار و 236 نفر و در هفته چهارم تا به این لحظه یک هزار و 670 نفر بوده است.

صادقی فر توضیح داد: آمار بستری های کرونا در استان در هفته اول فروردین 122 نفر، در هفته دوم 203 نفر یعنی حدوداً دو برابر و در هفته سوم 350 نفر و بازهم حدوداً دو برابر و در هفته چهارم تا به امروز 444 نفر بوده است.

وی اضافه نمود: بستری های کرونا در استان طی فروردین 1400 به تنهایی بیش از دو برابر کل بستری شدگان کرونا یی در سه ماهه آخر سال 1399 است.

معاون علوم پزشکی ایلام افزود: فوتی های ناشی از کرونا در استان هم بسیار نگران نماینده دنبال می گردد، هفته اول فروردین ماه چهار نفر، هفته دوم چهار نفر، هفته سوم چهار نفر و هفته چهارم تا الان نسبت به هفته سوم نزدیک به چهار برابر شده و 19 مورد فوتی ثبت شده است.

وی گفت: 32 فوتی ناشی از کرونا در استان ایلام در کمتر از یک ماه در استان ثبت شده در حالی که در سه ماه آخر زمستان 1399 تنها 22 مورد فوتی ثبت شده بود.

صادقی فر افزود: در خصوص مبتلایان هم باید گفت که تعداد مبتلایان در فروردین سال جاری به تنهایی بیش از مجموع کل مبتلایان در ماه های آذر، دی، بهمن و اسفند 1399 است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 657

به "آمارهای کرونا در ایلام دلهره آور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمارهای کرونا در ایلام دلهره آور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید