آمار تعجب آور از بیماران کرونایی که علائمی ندارند

به گزارش مجله کامسا، محققان می گویند درصد قابل توجهی از مبتلایان به کووید 19 هیچ علامتی از خود نشان نمی دهند.

آمار تعجب آور از بیماران کرونایی که علائمی ندارند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تحقیقات جدید نشان می دهد درصد قابل توجهی از مبتلایان به ویروس کرونا هیچ علامتی از خود نشان نمی دهند. همین امر نگرانی ها درباره گسترش ویروس کرونا در جهان را افزایش داده است.

تحقیقات در پناهگاه بی خانمان ها در شهر بوستون نشان می دهد 147 نفر به کووید 19 مبتلا شده اند. از این میان، 88 درصد آن ها با آنکه کنار یکدیگر زندگی می کنند، هیچ علامتی از خود نشان نداده اند. همچنین در مزرعه کشت و صنعت تاسون فود در ایالت آرکانزاس 481 نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند، ولی 95 درصد آن ها هیچ علائمی نداشتند.

آمار ها در میان زندانیان نیز نشان دهنده نبود علائم کرونا در میان مبتلایان بوده است. بیش از 3 هزار زندانی در ایالت های کارولینای شمالی، اوهایو، ویرجینیا و آرکانزاس به کووید 19 مبتلا شده اند، اما 96 درصد آن ها هیچ علائمی از خود نشان نداده اند.

با این حال محققان آمریکایی براساس برآورد های خود می گویند احتمالا بیش از 40 درصد تمامی مبتلایان به کووید 19 هیچ کدام از علائم این بیماری را از خود نشان نمی دهند. از همین رو، تمامی مردم باید بهداشت عمومی برای کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه را رعایت کنند. استفاده از ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و نیز شستن مداوم دست ها از مواردی است که تمامی مردم باید به آن توجه کنند.

تا به امروز بیش از 5 میلیون نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، بیش از 161 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. دولت آمریکا سرمایه گذاری سنگینی بر روی کشف واکسن کرونا انجام داده است. با این حال، برآورد های اولیه حاکی از آن است که احتمالا واکسن موثر برای کووید 19 تا اوایل سال 2021 به بازار عرضه نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 212

به "آمار تعجب آور از بیماران کرونایی که علائمی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار تعجب آور از بیماران کرونایی که علائمی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید