اسلامی: پروژه مسکن ملی تا سرانجام سال 1400 به اتمام می رسد

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که تا چند روز آینده اولین پروژه مسکن ملی با حضور رییس جمهوری افتتاح می گردد به مردم قول داد که این پروژه تا سرانجام سال 1400 به اتمام می رسد.

اسلامی: پروژه مسکن ملی تا سرانجام سال 1400 به اتمام می رسد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمد اسلامی سه شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به طرح مجلس درخصوص ساخت 4 میلیون واحد مسکونی گفت: در هفته های گذشته طرح دیگری برای بازار مسکن مطرح شد که مردم گمان کردند شاید آن طرح بهتری باشد اما در حال حاضر به طرح اقدام ملی مسکن اطمینان پیدا کردند و این جو آرام تر شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاثیرات روانی بیشتر از آثار عملیاتی آن است، اضافه کرد: نرخ مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست و تحت تاثیر بازارهای موازی قرار گرفته است.

وی درباره فرایند واریز وجه آورده اولیه، گفت: تا به امروز حدود 138 هزار نفر از واجدان شرایط و تایید شدگان پفراینده تشکیل داده اند و نیمی از آنها آورده اولیه را واریز نموده اند.

اسلامی تاکید نمود: به همه مردم توصیه می کنم فرصت مسکن ملی را برای خانه دار شدن از دست ندهند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه از افتتاح اولین پروژه مسکن ملی در چند روز آینده اطلاع داد و گفت: اولین پروژه مسکن ملی تاچند روز آینده با حضور رییس جمهوری به افتتاح می رسد.

وی در ادامه به اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی اشاره نمود و اضافه کرد: با اجرای این طرح سرمایه حبس شده در مسکن خارج می گردد.

اسلامی با تاکید براینکه تمام کسب و کارها باید شفاف باشند و ما به دنبال شفافیت هستیم تا از درآمدهای حلال استفاده کنیم، گفت: لیست اول خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی تحویل دادیم و این سازمان می تواند با قوانین موجود نسبت به مالیات ستانی از خانه های خالی اقدام کند.

او در ادامه درباره ساماندهی مشاوران املاک نیز اضافه کرد: خواسته ما این است که این بخش از وزارت صمت جدا و تحت نظارت وزارت راه وشهرسازی قرار بگیرد چراکه احتیاج جدی به ساماندهی دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره عدم انتشار آمار متوسط قیمت مسکن هم گفت: نظر ما این است که آمار قیمت و معاملات منطقه یک و سوم تهران حذف گردد چراکه این دو منطقه باعث 3/5 برابری قیمت متوسط مسکن شده است.

وی تاکید نمود: با حذف این آمار متوسط قیمت مسکن در تهران به زیر 15 میلیون تومان می رسد.

اسلامی ادامه داد: بالا رفتن آمار قیمت متوسط مسکن با احتساب مناطق 1 و 3 باعث می گردد که به سایر شهرها این گونه القا گردد که می توانند با مقایسه مسکن خود با این مناطق قیمت ها را افزایش دهند.

وی در ادامه درخصوص وضع مالیات به خانه های لوکس نیز گفت: در بحث مالیات بر عایدی مسکن باید نکاتی دیده گردد اما راه چاره اصلی مالیات بر درآمد است یعنی افرادی که درآمد بیش تری دارند مالیات بیش تری هم بپردازند.

اسلامی همچنین به موضوع بورس املاک اشاره نمود و گفت: بورس املاک نقطه اعتمادسازی خواهد بود.

وی ادامه داد: اولین ملک را در بورس املاک وزارت راه و شهرسازی عرضه کرد و به دنبال حذف دلالی در بازار مسکن هستیم و باید بتوانیم جلوی چند دست فروشی مسکن را بگیریم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه همچنین به دستور سازمان هواپیمایی مبنی بر عدم تخفیف بر قیمت بلیت هواپیما اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی و الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما این موضوع مطرح شد تا شرکت ها نتوانند بلیت را زیر قیمت بفروشند که هواپیما پُر گردد.

اسلامی گفت: همچنین افزایش قیمت بلیت هواپیما لغو شده است و هر شرکتی که افزایش نرخ داشته باشد به تعزیرات معرفی می گردد.

وی همچنین درباره حذف وعده غذایی در هواپیما نیز اضافه کرد: به دلیل شرایط شیوع کرونا در هواپیماها بسته های بهداشتی بین مسافران توزیع می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 320

به "اسلامی: پروژه مسکن ملی تا سرانجام سال 1400 به اتمام می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: پروژه مسکن ملی تا سرانجام سال 1400 به اتمام می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید