افزایش حق مسکن از ابتدای تیرماه 99

به گزارش مجله کامسا، مصوبه افزایش 200 هزارتومانی حق مسکن کارگران که در 29 مرداد در هیئت دولت تصویب شد با ابهاماتی همراه بود که زمان اجرای مصوبه چه زمانی است.

افزایش حق مسکن از ابتدای تیرماه 99

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تسنیم، در حالی که نمایندگان کارگران از دولت خواهان اجرای مصوبه از ابتدای سال بودند، محمد شریعتمداری، وزیر کار در حاشیه افتتاح مرکز ارتباط با بازنشستگان و مرکز نوآوری صبا در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چه موقع افزایش حق مسکن کارگران اعمال می گردد، گفت: براساس آنچه در شورای عالی کار به تصویب رسیده و هیئت دولت نیز آن را تصویب نموده است، این افزایش حق مسکن از اول تیرماه اعمال می گردد.

شریعتمداری، در خصوص دریافت بیمه بیکاری کارگرانی که به خاطر کرونا به صورت اجباری بیکار شدند، گفت: مسائلی در سامانه ثبت کارگران ایجاد شده بود که این مسائل برطرف شد و قرار شد با ثبت نام در سامانه کارا، زمینه ای فراهم گردد تا کارگرانی که در شرایط کرونا به صورت اجباری بیکار شدند، طبق مصوبه ستاد ملی کرونا به میزان 55 درصد حداقل مزد کارگران به علاوه 5 درصد برای هر سر عائله دریافت نمایند و کسانی که از 20 اسفند سال گذشته تا به امروز بیکار شده اند، مشمول این بیمه بیکاری می شوند.

وی همچنین گفت: مطابق ماده 6 و 7 قانون بیمه بیکاری، احتیاج به حضور فیزیکی افراد نیست و فقط کافی است در سامانه مربوطه ثبت نام و تقاضای خود را اعلام نمایند و حق بیمه بیکاری به وسیله شماره شبا به حساب افراد واریز می گردد، هم چنان که در خصوص تمدید دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی احتیاج به مراجعه حضوری نیست.

پیش از این هم وزیر کار در نامه ای به جهانگیری خواست که این مصوبه از ابتدای تیرماه 99 قابلیت اجرایی پیدا کند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 159

به "افزایش حق مسکن از ابتدای تیرماه 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حق مسکن از ابتدای تیرماه 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید