ترانزیت کالا از 5 مرز عراق ادامه دارد

به گزارش مجله کامسا، با موافقت وزارت حمل و نقل عراق، فعالیت ترانزیت و حمل کالا در شش گذرگاه مرزی عراق ادامه دارد. به گفته رایزن بازرگانی ایران در عراق، فعالیت ترانزیت کالا و تردد کامیون های باری میان ایران و عراق از مرزهای مهران و خسروی از روز چهارشنبه 25 فروردین ماه سال جاری، شروع شده است.

ترانزیت کالا از 5 مرز عراق ادامه دارد

علاوه بر دو مرز مهران و خسروی، وزارت حمل و نقل عراق با بازگشایی و ادامه فعالیت گذرگاه های مرزی القائم، طربیل، صفوان و عرعر که راه ارتباطی این کشور با چهار کشور دیگر همسایه را برقرار می نماید، موافقت نموده است.

مرزهای ایران به کشورهای همسایه یکی پس از دیگری به دلیل شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی تعطیل می گردد. در کنار تعطیلی پروازها از هند و پاکستان، روز گذشته فرماندار قصرشیرین به خبرگزاری ایرنا گفته: منع تردد از مرزهای خسروی و پرویزخان به دلیل مقابله با کرونا تا پانزدهم اردیبهشت ماه تمدید شده و مسافران حق ورود و خروج از این مرزها را ندارند.

به گفته مرادعلی تاتار محدودیت تنها برای مسافران است ولی مبادلات تجاری در مرزهای قصرشیرین همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گردد. در راستای مقابله با ویروس کرونا، پایش رانندگان و کامیون های حامل کالاهای صادراتی نیز در راستای مقابله با ویروس کرونا در مرز رسمی پرویزخان انجام می گردد ضمن اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مرز خسروی تشدید شده است.

روزانه بیش از 700 دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از 300 دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می گردد.

قبل از این محمد نوذری، استاندار ایلام هم از بسته بودن مرز مسافربری مهران تا اواسط اردیبهشت ماه خبر داده بود: پایانه مسافربری مرز مهران به منظور مهار کرونا تا اواسط اردیبهشت ماه جاری تعطیل اما مرز تجاری همچنان باز است.

اوایل اسفندماه 1399 پنج مرز مشترک میان ایران و عراق برای تردد مسافری بسته شده بود: مرزهای چذابه، شلمچه، تمرچین و کیله و مهران. دلیل بسته بودن مرزها، شیوع ویروس کرونای انگلیسی در عراق بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 700

به "ترانزیت کالا از 5 مرز عراق ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترانزیت کالا از 5 مرز عراق ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید