جزئیات تغییر دامنه نوسان شرکت های بورسی و فرابورسی

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران، هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه یکشنبه گذشته خود با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی و پیرو مطالعات اجرا شده، در مورد متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن تصمیم گرفت.

جزئیات تغییر دامنه نوسان شرکت های بورسی و فرابورسی

از این رو دامنه نوسان به جای مثبت 6 و منفی 3 درصد به مثبت و منفی 5 تغییر یافت و اعلام نمود در آینده با رصد شرایط بازار نسبت به افزایش دامنه اقدام خواهد شد.

همچنین در مورد دامنه نوسان و حجم مبنا در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران مقرر شد از روز شنبه آینده (25 اردیبهشت) حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی سهام بورس اوراق بهادار تهران، بازار اول و دوم فرابورس ایران به 15 میلیارد ریال و همچنین این مقدار در مورد بازار پایه تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز به ترتیب 10 میلیارد، 5 میلیارد و 2.5 میلیارد تغییر یابد.

در این زمینه جزئیات تغییر دامنه نوسان و حجم مبنا در بازارهای مختلف بورس اوراق بهادار و همچنین فرابورس ایران بدین توضیح است:

بورس اوراق بهادار:

- دامنه نوسان در کلیه نمادهای معاملاتی بازارهای بورس اوراق بهادار تهران مثبت و منفی 5 درصد و حداقل ارزش حجم مبنا نیز 15 میلیارد ریال خواهد بود.

فرابورس ایران:

- دامنه نوسان در بازارهای اول و دوم فرابورس مثبت و منفی 5 درصد و حداقل ارزش حجم مبنا 15 میلیارد ریال خواهد بود.

- دامنه نوسان در تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز بازار پایه فرابورس به ترتیب مثبت و منفی 3، 2 و 1 درصد و حداقل ارزش حجم مبنا در این بازراها نیز به ترتیب 10، 5 و 2.5 میلیارد ریال خواهد بود.

دامنه نوسان در کلیه نمادهای معاملاتی مربوط به صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس و فرابورس نیز مثبت و منفی 10 درصد خواهد بود.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 745

به "جزئیات تغییر دامنه نوسان شرکت های بورسی و فرابورسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تغییر دامنه نوسان شرکت های بورسی و فرابورسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید