خبرنگاران آزمون وکالت 20 فروردین 1400 برگزار می گردد

به گزارش مجله کامسا، تهران-خبرنگاران- سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون وکالت در روز آدینه 20 فروردین ماه 1400 اطلاع داد.

خبرنگاران آزمون وکالت 20 فروردین 1400 برگزار می گردد

سازمان سنجش آموزش کشور روز سه شنبه با صدور اطلاعیه ای از برگزاری آزمون وکالت سال 99 در روز آدینه 20 فروردین ماه 1400 اطلاع داد.

این آزمون قرار بود رو آدینه 22 اسفندماه جاری برگزار گردد.

در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور آمده است: این سازمان بر اساس مصوبه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورالعمل های اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماده برگزاری این آزمون در روز آدینه 22 اسفند ماه بود که در روز سه شنبه 19 اسفند ماه با اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، مبنی بر حاد شدن شرایط انتشار بیماری کرونا و اعمال محدودیت های بیشتر در بیشتر استان ها و ضرورت تغییر شرایط برگزاری آزمون از قبیل اضافه کردن شهرها و حوزه های امتحانی جدید، سازمان سنجش به لحاظ رعایت اصول فنی و اجرایی جهت تامین الزامات وزارت بهداشت و ممکن نبودن اعمال آنها در این بازه زمانی محدود، چاره ای جز تعویق آزمون نداشت.

در ادامه سازمان سجش عنوان نموده است مسوولان و همکاران اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران هیچ تقصیری نداشته و نهایت کوشش و رایزنی خود را انجام دادند تا این آزمون سر موعد مقرر برگزار گردد.

سازمان سنجش آموزش کشور ضمن عذرخواهی از متقاضیان، گفت که این آزمون به جای 22 اسفندماه 99 در روز آدینه 20 فروردین ماه 1400 برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگاران، آزمون وکالت سال 99 پیش از این قرار بود 28 آذرماه سال جاری برگزار گردد که به دلیل شیوع ویروس کرونا این آزمون به تعویق افتاد و مقرر شد 22 اسفندماه برگزار گردد.

از روز گذشته کارت ورود به جلسه این آزمون حتی یک روز زودتر از موعد مقرر در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور توزیع شد، اما امروز با اعلام وزارت بهداشت، آزمون یاد شده بار دیگر به تعویق افتاد.

آزمون وکالت سال 99 تعداد 81 هزار و 508 داوطلب دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 572

به "خبرنگاران آزمون وکالت 20 فروردین 1400 برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزمون وکالت 20 فروردین 1400 برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید