خبرنگاران معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان از پلمب 99 واحد صنفی متخلف اطلاع داد

به گزارش مجله کامسا، همدان- خبرنگاران- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: 99 واحد صنفی و خدماتی استان با اجرای طرح سلامت نوروزی(25 اسفند تا 15 فروردین 1400) و به دلیل تخلف بهداشتی، شناسایی و پلمب شدند.

خبرنگاران معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان از پلمب 99 واحد صنفی متخلف اطلاع داد

دکتر منوچهر کرمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود: طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از 25 اسفند سال گذشته شروع و طی چهار مرحله تا 15 فروردین ماه جاری اجرا شد.

وی گفت: با اجرای این طرح روزانه 62 تیم نظارتی با 126 نیروی ناظر و بازرس در مجموع هشت هزار و 355 نفرساعت کار بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای خدماتی و صنفی در استان همدان را انجام دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: دراین طرح 13 هزار و 458 مورد بازرسی از صنوف مختلف انجام و 689 واحد متخلف به مرجع قضایی معرفی شدند.

دکتر کرمی ادامه داد: تیم های بهداشتی این طرح همچنین اقدام به 321 مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی، 6 هزار و 83 مورد سنجش کُلر آزاد آب آشامیدنی را انجام دادند.

به گفته وی، همچنین 171 مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی و 27 مورد نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی نیز با اجرای این طرح در استان همدان انجام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: 14 تن و 892 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در طول مدت اجرای این طرح در استان کشف و معدوم شد.

دکتر کرمی اضافه نمود: همچنین چهار هزار و 227 کیلوگرم شیرینی، نان و آجیل فاسد، سه هزار و 125 کیلوگرم مواد پروتیئنی و گوشتی فاسد، چهار هزار و 483 کیلوگرم کمپوت و نوشابه و 394 کیلوگرم طعم دهنده ها و رنگ های فاسد نیز کشف و معدوم شد.

به گفته وی، سامانه 190 آماده رسیدگی به شکایات شهروندان در حوزه سلامت و تخلفات بهداشتی است که در طول اجرای طرح طرح سلامت نوروزی 297 مورد شکایت به وسیله این سامانه ثبت و پیگیری شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 635

به "خبرنگاران معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان از پلمب 99 واحد صنفی متخلف اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان از پلمب 99 واحد صنفی متخلف اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید