خبرنگاران کارگاه های جدید ایلام مشمول دریافت یارانه دستمزد هستند

به گزارش مجله کامسا، ایلام - خبرنگاران - معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: در دستورالعمل جدید که از سوی وزارت تعاون ابلاغ شده است کارگاه های جدید التاسیس هم می توانند یارانه دستمزد دریافت کنند.

خبرنگاران کارگاه های جدید ایلام مشمول دریافت یارانه دستمزد هستند

احمد خانمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند به محض دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که 30 درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می شود بهره مند شوند.

وی یاد آور شد: بر اساس این طرح 30 درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه هایی که آنها را جذب کنند پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: در طرح یارانه دستمزد، ایلام استان پایلوت کشور است و از اوایل مردادماه سال 98 تا به امروز 331 قرارداد جهت بهره مندی از یارانه دستمزد در استان منعقد شده است.

وی اضافه کرد: با توجه با شرایط حاکم بر جامعه، ابلاغ دستورالعمل جدید یارانه دستمزد می تواند باعث افزایش تعداد قراردادها و ترغیب کارفرما ها جهت استفاده از طرح یارانه دستمزد باشد.

خانمحمدی اضافه کرد: همچنین یارانه دستمزد برای کارفرمایانی است که نیروی جدیدی را جذب می کنند و باید از نظر سنی بین 20 تا 37 سال باشد.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: مدت زمان یارانه دستمزد یکسال است و در طرح جدید مردان با کارت انتها خدمت سربازی تا 39 سال و زنان سرپرست خانوار تا 45 سال مشمول طرح یارانه دستمزد خواهند بود.

وی یادآور شد: در گذشته کارفرماها جهت بهره مندی از یارانه دستمزد باید لیست بیمه اولیه را به تناسب 60 درصد افزایش نیرو استفاده می کردند اما در دستورالعمل جدید تا پنج برابر لیست بیمه خود می توانند استفاده کنند.

خانمحمدی تاکید کرد: چنانچه دستورالعمل جدید یارانه دستمزد از طریق رسانه ها و فضای مجازی استان به خوبی انعکاس داشته باشد قطعا کارفرمایان بیشتری از این طرح استفاده می کنند و این می تواند کاهش نرخ بیکاری استان را به دنبال داشته باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 305

به "خبرنگاران کارگاه های جدید ایلام مشمول دریافت یارانه دستمزد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارگاه های جدید ایلام مشمول دریافت یارانه دستمزد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید