رئیس جمهور فیلیپین : نمی توانیم از لحاظ نظامی چین را به چالش بکشیم

به گزارش مجله کامسا، رئیس جمهور فیلیپین گفت که با توجه به ناتوانی کشورش در به چالش کشاندن نظامی چین بر سر دریای چین جنوبی، باید از مسیرهای دیپلماتیک مسائل را برطرف کرد.

رئیس جمهور فیلیپین : نمی توانیم از لحاظ نظامی چین را به چالش بکشیم

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور فیلیپین روز دوشنبه گفت که برای حل اختلافات با چین بر سر دریای چین جنوبی چاره ای جز استفاده از مسیرهای دیپلماتیک ندارد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری راشاتودی به نقل از رویترز رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین در سخنرانی سالانه خود گفت: چین این قلمرو را در اختیار دارد و ما توانایی به چالش کشاندن نظامی این کشور را نداریم . ما نمی توانیم با چین وارد جنگ شویم و باید از مسیرهای دیپلماتیک بهره جوییم.

چندی قبل وزیر خارجه فیلیپین نسبت به برگزاری رزمایش دریایی چین در منطقه مورد اختلاف بین دو کشور واکنش شدید نشان داد.

تئودور لاکسین وزیر خارجه فیلیپین در این باره گفته بود در صورتی که رزمایش چین در دریای چین جنوبی در بخش مورد اختلاف با این کشور انجام گردد با واکنش شدید فیلیپین روبرو میگردد. این شدیدترین واکنش فیلیپین به چین با وجود بهبود نسبی روابط دو کشور پس از روی کار آمدن رودریگو دوترته رئیس جمهور کنونی فیلیپین بود. (جزئیات بیشتر)

ژاپن، فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان نیز هر کدام مدعی هستند که بخشهایی از دریای چین جنوبی که گفته می گردد غنی از منابع نفت و گاز می باشد جزء قلمرو ارضی آنها است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 171

به "رئیس جمهور فیلیپین : نمی توانیم از لحاظ نظامی چین را به چالش بکشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور فیلیپین : نمی توانیم از لحاظ نظامی چین را به چالش بکشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید