سازندگان اتومبیل های خودران با سازمان بیمه امنیت سفرهای جاده ای درگیر شدند

به گزارش مجله کامسا، شرکت های سازنده اتومبیل های خودران معتقدند تحقیقات سازمان بیمه امنیت سفرهای جاده ای، مبنی بر کاهش یک سوم تصادف های جاده ای با عرضه خودرو های آن ها، نتایج ناامید کننده و نادرستی را در خود جای داده است.

سازندگان اتومبیل های خودران با سازمان بیمه امنیت سفرهای جاده ای درگیر شدند

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار ، طبق اطلاعات منتشر شده، شرکت های سازنده اتومبیل های خودران از یک تیم تحقیقاتی شکایاتی داشته و آن ها را به ثبت رسانده اند. تیم تحقیقاتی مذکور با اعلام آن که توسعه اتومبیل های بدون سرنشین می تواند تنها یک سوم آمار تصادفات را کاهش دهد خشم شرکت های سازنده را برانگیخت. بر اساس ادعای کارخانه های خودروسازی، تحقیقات صورت گرفته قدرت فناوری اتومبیل های خودران را زیر سؤال برده است.

نتایج تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان بیمه امنیت جاده ای روز پنجشنبه پس از آنالیز 5000 تصادف در آمریکا منتشر شد. این آزمایش ها شامل آنالیز تصادف های صورت گرفته توسط رانندگان و همچنین نمونه های قابل کنترل توسط اتومبیل های خودران بوده است. فراورینمایندگان صنعت اتومبیل بلافاصله پس از انتشار نتایج واکنش های جدی نشان داده و مدعی شدند آن ها خودرو های خود را برای شرایط و تصادف های بسیار پیچیده تر آماده ساخته اند و گزارش های این تیم تحقیقاتی کامل نیست.

بر اساس ادعای این شرکت ها اتومبیل های خودران می توانند جلوی به وقوع پیوستن 72 درصد از تصادف ها را بگیرند و مانع آن ها شوند. در جواب به اعتراض های صورت گرفته، گروه تحقیقاتی مذکور در وبلاگ خود نوشت: چنین اظهاراتی اساساً نظری هستند و معمولاً در شرایط واقعی عمل نمی نمایند. با وجود آن که بعضی سازندگان از کاهش یک سومی آمار تصادف ها راضی هستند، اما مابقی فراورینمایندگان بیش از این به خود باور دارند.

طبق ادعای شرکت های سازنده اتومبیل های خودران آمار تصادف ها تنها زمانی به صفر خواهد رسید که هیچ انسانی رانندگی نکند و تمامی رفتار های جاده ای خطی و قابل پیش بینی باشند. با توجه به شرایط پیش آمده به نظر می آید حالا برای انجام آمار های این چنینی بسیار زود است. از آن جایی که شرکت های سازنده اتومبیل های خودران دلیل اصلی تصادفات را رانندگان عادی می دانند، نتایج حقیقی تحقیقات صورت گرفته تا زمان توسعه و عرضه گسترده اتومبیل های خودران تعیین نخواهد شد. همچنین به دلیل وجود خطا های انسانی، کاهش آمار تصادف ها برای شرکت های فراوری نماینده اتومبیل های خودران بسیار سخت تر از انتظارات آن ها خواهد بود و آن ها احتیاج دارند تا زمان کاهش تعداد رانندگان کمی صبر به خرج دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 104

به "سازندگان اتومبیل های خودران با سازمان بیمه امنیت سفرهای جاده ای درگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازندگان اتومبیل های خودران با سازمان بیمه امنیت سفرهای جاده ای درگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید