شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور احتمال دارد

به گزارش مجله کامسا، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه شکل گیری موج چهارم کرونا در کل کشور احتمال دارد، گفت: سفرهای نوروزی و ترددهای بین شهری به ایجاد این موج، یاری می نماید.

شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور احتمال دارد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زالی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از مراکز درمانی شهرستان پردیس به خبرنگاران شرح داد: تبعات سفرهای نوروزی در هفته های آینده معین خواهد شد و اکنون زود است تا تحلیل قطعی در خصوص آثار این سفرها ارائه کنیم.

وی با ابراز رضایت از شرایط کرونا در شهرستان پردیس، گفت: این شهرستان در 14 ماه گذشته از نظر شاخص های رتبه بندی و رنگ بندی کرونایی صندلی خوبی نسبت به سایر شهرستانهای تهران داشته و مردم و مسئولان این شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا خوب عمل نموده اند.

زالی با اشاره به مشکل فقدان بیمارستان در شهرستان پردیس، گفت: بیمارستان الغدیر شهر بومهن با یاری خیران در شرف راه اندازی است.

وی اضافه کرد: با طی فرآیند صلح حقوقی، بیمارستان الغدیر بومهن به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هبه شده و کارهای اداری و اجرایی در حال اتمام است.

به گفته زالی، طبق تفاهم نامه مشترکی که بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وزارت بهداشت و خیران منعقد شده، بخشی از تامین اعتبارات لازم برای راه اندازی و تجهیز بیمارستان برعهده معاونت توسعه و درمان وزارت بهداشت گذاشته شده است.

وی ادامه داد: جلسه ای با معاونت درمان وزارت بهداشت در تعطیلات نوروز برای این موضوع داشتیم که مقرر شد بازدید حضوری از بیمارستان الغدیر شهر بومهن داشته باشیم تا میزان یاری های تجهیزاتی و اعتباری، برآورد و لحاظ گردد.

زالی اضافه کرد: در فاز اول راه اندازی بیمارستان، اورژانس، آزمایشگاه و بخش های کلینیکی راه اندازی و در فاز بعدی برای سایر بخش ها اقدام خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به شرایط برگزاری نماز آدینه در شهرستان های استان تهران، گفت: شورای سیاست گذاری اقامه نماز در استان همراهی خوبی با همراهی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند و مقرر شده تا بر اساس فرمول عمومی که وزارت کشور و کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی دارد، امکان برگزاری نماز آدینه در شهرستانهای استان تهران آنالیز و اعلام می گردد.

زالی یادآور شد: اعمال محدودیت ها در برگزاری آیین ها مذهبی و نماز آدینه به تناسب رنگ کرونایی هر شهر مشخص می گردد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر در شرق پایتخت واقع شده است.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 616

به "شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور احتمال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور احتمال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید