فرمانده طالبان در جنگ هلمند کشته شد

به گزارش مجله کامسا، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام نمود که ملا شاه ولی مسوول و فرمانده طالبان در جنگ شهر لشکرگاه مرکز استان هلمند این کشور، کشته شد.

فرمانده طالبان در جنگ هلمند کشته شد

از گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری جمهور افغانستان، وزارت دفاع ملی این کشور اظهار داشت که ملاشاه ولی در یک حمله هوایی در شهرستان نادعلی استان هلمند کشته شده است.

در اطلاعیه وزارت دفاع ملی افغانستان آمده است:نیروی هوایی روز چهارشنبه یک مخفیگاه طالبان را در ولسوالی نادعلی هدف قرار داد که در نتیجه ملاشاه ولی کسی که جنگ طالبان را در چاه انجیر و باباجی رهبری می کرد، همراه 3 تن از جنگجویانش کشته شدند.

گروه طالبان تا به امروز در این باره اظهار نظری ننموده است.

این در حالی است که روز گذشته نیز وزارت دفاع ملی افغانستان اظهار داشت که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور، حوزه های چهارم و دهم شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند به گونه کامل از وجود طالبان پاکسازی شده است.

بر اساس این گزارش، در خبرنامه وزارت دفاع آمده است که نیروهای دفاعی و امنیتی شب گذشته توانستند مناطق بشران، بولان، چاه انجینر، حوزه چهارم و دهم شهر لشکرگاه را که نیروهای امنیتی از آن جاها عقب نشینی تاکتیکی نموده بودند، دوباره تصرف نمایند.

این خبرنامه افزوده است که در این عملیات، بیشتر از 30 طالب کشته شدند و شمار دیگرشان نیز فرار کردند.

به گفته وزارت دفاع ملی افغانستان، خانواده های آواره در حال برگشت به خانه های خود هستند.

هفته گذشته طالبان مسلح به شهر لشکرگاه حمله کردند. نیروهای امنیتی و دفاعی پس از چند روز توانستند این حمله طالبان را عقب برانند. در نتیجه آن حمله طالبان مسلح به شهر لشکرگاه، هزاران خانواده مجبور به ترک خانه های خود شدند.

براساس گزارش نهادهای امنیتی افغانستان، در حمله طالبان به شهر لشکرگاه، نزدیک به 300 طالب مسلح و دستکم 40 تن از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان کشته شدند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 338

به "فرمانده طالبان در جنگ هلمند کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده طالبان در جنگ هلمند کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید