هشدار نسبت به کوشش آمریکا برای آموزش و اعزام عناصر داعش به عراق

به گزارش مجله کامسا، کارشناس امنیتی برجسته عراق درباره کوشش آمریکا برای آموزش دوباره عناصر تروریستی داعش و اعزام آنها به عراق به منظور ایجاد ناامنی هشدار داد.

هشدار نسبت به کوشش آمریکا برای آموزش و اعزام عناصر داعش به عراق

عبدالمنعم الساعدی کارشناس امنیتی برجسته عراقی امروز چهارشنبه هشدار داد که آمریکا در کوشش برای آموزش دوباره عناصر و سرکردگان گروه تروریستی داعش در پایگاه خود در منطقه التنف در نزدیک مرز سوریه با عراق برای انتقال آنها به پایگاه خود در منطقه عین الاسد در استان الانبار عراق است.

وی توضیح داد: نیروهای آمریکایی در گستره بین اقلیم کردستان عراق و سوریه از منطقه شرق فرات گرفته تا پایگاه التنف در نزدیک مرز سوریه با عراق و پایگاه عین الاسد در استان الانبار در تردد هستند.

این کارشناس امنیتی عراقی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه این کشور اضافه نمود: اطلاعات و بعضی منابع سوری فاش نموده اند که نیروهای آمریکایی تعدادی از سرکردگان داعش را از شرق فرات به پایگاه التنف منتقل نموده اند که این نشانه خطرناک آموزش دوباره این عناصر جنایتکار و اعزام آنها به عراق به وسیله پایگاه عین الاسد است.

وی گفت: اقدام آمریکا در بمباران گاه و بی گاه مناطق مرزی عراق و سوریه چیزی جز کوشش برای ایجاد رخنه در کمربند امنیتی به منظور تضمین نفوذ عناصر تروریست به خاک عراق نیست.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را بیان کرد اما عناصر و هسته های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در بعضی مناطق استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود این عناصر تروریستی کوشش می نمایند.

عده ای از تحلیلگران عراقی معتقدند که آمریکا خواستار خروج نیروهایش از عراق نیست و از اهرم بقایای گروه تروریستی داعش که دست پرورده خودش هست، برای توجیه ادامه حضورش در عراق بهره برداری می نماید.

مجلس عراق یک سال پیش در مصوبه ای بر لزوم خروج همه نیروهای بیگانه و در صدر آنها نیروهای آمریکایی تاکید نموده است اما کارشناسان عراقی می گویند که آمریکا برای بقای بیشتر خود در عراق کوشش می نماید که با حمایت از داعش و به چالش کشیدن اوضاع امنیتی عراق اینگونه القا کند که عراق به تنهایی قادر به تامین امنیت خود نیست و لذا احتیاج به ادامه حضور نیروهای آمریکایی وجود دارد.

این درحالی است که فرماندهان و مسئولان مختلف عراقی با تاکید بر توانمندی نیروهای عراقی برای تامین امنیت این کشور اعلام نموده اند که عراق تنها در صورت خروج نیروهای آمریکایی و خاتمه دخالت های واشنگتن در امور داخلی عراق به ثبات خواهد رسید.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 500

به "هشدار نسبت به کوشش آمریکا برای آموزش و اعزام عناصر داعش به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به کوشش آمریکا برای آموزش و اعزام عناصر داعش به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید