واکسن کرونای چینی تا 2 ماه دیگر آماده استفاده عموم است

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یکی از مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین(CDC) گفت واکسن کووید19 توسعه یافته در این کشور تا ماه نوامبر (دو ماه دیگر) برای استفاده عموم آماده است.

واکسن کرونای چینی تا 2 ماه دیگر آماده استفاده عموم است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در حال حاضر 4 واکسن کووید19 بالقوه در چین در مرحله آزمایش بالینی هستند که حداقل 3 مورد آنها در یک طرح استفاده اضطراری از ماه جولای به کارگران بخش های حساس تزریق شده اند.

به همین دلیل گوییژن وو کارشناس ارشد ایمنی زیستی CDC در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن ها در جریان است و احتمالا آنها در نوامبر یا دسامبر برای استفاده عموم مردم آماده باشند.

وو همچنین خاطرنشان کرد در ماه آوریل یک واکسن بالقوه کرونا را به خود تزریق نموده و در ماه های اخیر شاهد هیچ عوارضی نبوده است. البته او اشاره نکرد کدامیک از واکسن های چینی را تزریق نموده است.

در حال حاضر شرکت های سینوفارم و سینوواک تحت طرح استفاده اضطراری دولت چین مشغول توسعه 3 واکسن هستند. چهارمین واکسن کرونای چینی توسط شرکت کان سینو بیولوژیکز ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 271

به "واکسن کرونای چینی تا 2 ماه دیگر آماده استفاده عموم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای چینی تا 2 ماه دیگر آماده استفاده عموم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید