واکسیناسیون گسترده شیوع کرونا در روسیه را تحت کنترل قرار خواهد داد

به گزارش مجله کامسا، مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه گفت: شرایط شیوع کرونا در این کشور با یاری واکسیناسیون گسترده قابل کنترل خواهد بود و فراوری 5-6 میلیون دوز واکسن در ماه، امکان واکسیناسیون 70 درصد شهروندان را فراهم خواهد ساخت.

واکسیناسیون گسترده شیوع کرونا در روسیه را تحت کنترل قرار خواهد داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، الکساندر گونتسبورگ مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه گامالیا که با همکاری وزارت دفاع این کشور، نخستین واکسن علیه ویروس کرونا با عنوان اسپوتنیک-5 را فراوری و به ثبت رسانده، ابراز عقیده کرد که شرایط شیوع ویروس کرونا در روسیه، با یاری واکسیناسیون گسترده شهفرایندان، قابل کنترل خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این دانشمند روس گفت: ما امیدواریم که در طی 10 الی 12 ماه آینده بتوانیم در کشور، به هر ترتیب، این عفونت را به وسیله واکسیناسیون گسترده قابل پیشگیری سازیم.

گونتسبورگ اضافه نمود که فراوری واکسن اسپوتنیک-5 علیه ویروس کرونا تا ماه دسامبر (آذر ماه) باید به حدود 5 الی 6 میلیون دوز در ماه برسد. طبق پیش بینی های صورت گرفته، چنین حجم فراوریی از دارو، امکان واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت کشور را طی ماه های آینده فراهم خواهد ساخت.

مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه همچنین تأکید کرد که داروها هرگز نمی توانند جایگزین واکسن ها گردد. این دانشمند گفت: داروها فقط به ترتیب از مراحل مختلف عفونت پیشگیری و بر فرایند درمان اثر خواهند داشت و منحصراً می توانند مکمل واکسیناسیون باشند.

در خبر دیگری گزارش شده است که در کشور هند، 100 نفر برای تزریق واکسن روسی اسپوتنیک-5، داوطلب شده اند.

مجله پزشکی پرینت به نقل از گروه تخصصی دولتی دکتر ردی، که یک شرکت داروسازی هندی است و با روسیه در انجام آزمایشات پس از ثبت واکسن اسپوتنیک-5 و توزیع آن در هند مشارکت دارد، امروز نوشت: در حال حاضر 100 داوطلب برای شرکت در مرحله دوم آزمایشات بالینی به روی واکسن اسپوتنیک-5 روسی علیه عفونت ویروس کرونا در هند انتخاب شده اند و بزودی واکسن را دریافت خواهند کرد.

روسیه نخستین کشور دنیا است که واکسن علیه عفونت ویروس کرونا را ثبت کرد. وزارت بهداشت روسیه این واکسن که اسپوتنیک-5 نامگذاری شده را در تاریخ 11 آگوست (21 مرداد) به ثبت رساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 325

به "واکسیناسیون گسترده شیوع کرونا در روسیه را تحت کنترل قرار خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون گسترده شیوع کرونا در روسیه را تحت کنترل قرار خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید