پامپئو قانون امنیت ملی چین در هنگ کنگ را محکوم کرد

به گزارش مجله کامسا، وزیر خارجه آمریکا قانون جدید امنیت ملی چین برای هنگ کنگ را محکوم نموده و متعهد شد تا از آزادی های این دولتشهر دفاع کند.

پامپئو قانون امنیت ملی چین در هنگ کنگ را محکوم کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در توئیتی نوشت: قانون سختگیرانه امنیت ملی حزب کمونیست چین به آزادی هنگ کنگ خاتمه می دهد و بیانگر ترس بزرگتر حزب یعنی اراده و تفکر آزاد مردم خودش است.

وی ادامه داد: آمریکا بی تفاوت به این مساله و سوق دادن هنگ کنگ به سوی استبداد نیست. ما نیز علیه مقام های حزب حاکم چین محدودیت های ویزا اعمال کردیم چون آنها خودمختاری هنگ کنگ را تضعیف می نمایند. ما به صادرات فناوری دوگانه و دفاعی به این منطقه خاتمه می دهیم. با دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ما معافیت های داده شده به هنگ کنگ و شرایط ویژه این دولتشهر را حذف می کنیم.

پامپئو در بیانیه خود همچنین آورده است: آمریکا به ماندن در کنار مردم دوستدار آزادی هنگ کنگ ادامه می دهد و به حملات پکن علیه آزادی بیان، تجمعات و رسانه و همچنین اجرای قانون پاسخ خواهد داد.

اظهارات پامپئو پس از بیانیه روز سه شنبه شورای امنیت ملی آمریکا در محکوم کردن این قانون مطرح شد.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفته بود: به پکن تاکید داریم تا هر چه سریعتر از موضع خود برگردد.

کنگره ملی خلق چین با اتفاق آرا این قانون جدید را روز سه شنبه تصویب کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 167

به "پامپئو قانون امنیت ملی چین در هنگ کنگ را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو قانون امنیت ملی چین در هنگ کنگ را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید