پل همسان کابلی، پروژه ای برجسته و تاثیرگذار در روان سازی ترافیک شهر تبریز

به گزارش مجله کامسا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار تبریز پل همسان کابلی تبریز را پروژه ای برجسته و تاثیرگذار در روان سازی ترافیک شهر عنوان نمود.

پل همسان کابلی، پروژه ای برجسته و تاثیرگذار در روان سازی ترافیک شهر تبریز

شهین باهر در بازدید از رپند عملیات اجرایی پل همسان کابلی تبریز با حضور محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، در تشریح عملیات اجرایی این پروژه، گفت: با اتمام بتن ریزی عرشه پل همسان کابلی، این پروژه به مرحله عایق کاری رسیده و طی چند روز آینده آسفالت ریزی آن اجرایی می گردد.

وی در مورد مشخصات فنی پروژه، اضافه نمود: پل همسان کابلی به طول 450 متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن 94 متر (به صورت فلزی) و هم چنین عرشه سواره رو پل 9 متر با چهار تکیه گاه در حال انجام است و اعتبار اولیه عملیات عمرانی آن 130 میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: این پل با قرار دریافت در مرکزی ترین راستا عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و به علت همجواری با مهمترین راستا ورودی شهر به وسیله دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد نمود.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهین باهر هم چنین از تسریع عملیات احداث رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار که از پروژه های مکمل پل همسان کابلی به شمار می آید اطلاع داد و توضیح داد: رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار هم با 40 میلیارد ریال اعتبار در یک باند رفت به طول 300 متر و عرض 9 متر، توسط شهرداری منطقه دو در حال احداث است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 638

به "پل همسان کابلی، پروژه ای برجسته و تاثیرگذار در روان سازی ترافیک شهر تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل همسان کابلی، پروژه ای برجسته و تاثیرگذار در روان سازی ترافیک شهر تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید