چند نفر در بوشهر واکسن کرونا دریافت نموده اند؟

به گزارش مجله کامسا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از واکسینه شدن 9 هزار و 260 نفر در این استان علیه ویروس کرونا تا به امروز اطلاع داد.

چند نفر در بوشهر واکسن کرونا دریافت نموده اند؟

به گزارش از ، دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر اعلام کرد: تا به امروز از سوی بخش های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر 207 هزار و 807 مورد بازرسی اجرا شده است.

او از معرفی 17 هزار و 780 مورد از بخش های متخلف به دستگاه های قضایی اطلاع داد و اضافه نمود: هفته گذشته 3 هزار و 200 بازرسی و نظارت انجام شد که به صورت متوسط 85 درصد رعایت می کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تحویل محموله جدید واکسن کرونا به استان اطلاع داد و بیان کرد: امید است تزریق واکسن کرونا وارد فاز دوم گردد و در آینده نزدیک سالمندان و بیماران مزمن علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند.

دکتر خواجه ئیان به واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در استان بوشهر پرداخت و اعلام کرد: تا به امروز 9 هزار و 260 نفر در استان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند و در 4 روز گذشته 3 هزار و 300 نفر این واکسن دریافت نموده اند و بعضی هم مرحله دوم این واکسن تزریق نموده اند.

او با بیان اینکه طرح واکسیناسیون بر اساس برنامه انجام می گردد گفت: حق هیچ فرد و شخصیتی در شهرستان های استان بوشهر در دریافت واکسن کرونا ضایع نمی گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیشتری مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان های بوشهر، دشتستان، گناوه و جم گزارش شده است.

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر جلوگیری از انتشار ویروس کرونای هندی را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: استان بوشهر در مقابله با ویروس جهش یافته انگلیسی پیروز عمل کرد که امید می رود با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، زمینه پیشگیری و جلوگیری از ویروس کرونا هندی فراهم گردد.

دکتر خواجه ئیان از افزایش 6 برابری تعداد بیماران کرونایی استان بوشهر اطلاع داد و اعلام کرد: تعداد بیماران کرونایی در آذرماه سال قبل حدود 600 نفر بود که این رقم در فروردین سال جاری به 10 هزار نفر رسید.

او با بیان اینکه 30 درصد کل مبتلایان به کرونا مربوط به فروردین سال جاری است اضافه نمود: در 14 ماه گذشته در استان بوشهر 33 هزار و 450 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر از پلمب 75 واحد در هفته گذشته که مورد بهداشتی را رعایت نمی کردند اطلاع داد و بیان کرد: بیش از هزار و 700 مورد واحد متخلف در بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی نیز پلمب شده اند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 669

به "چند نفر در بوشهر واکسن کرونا دریافت نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نفر در بوشهر واکسن کرونا دریافت نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید