چین: برجام به مرحله حساس و سرنوشت ساز رسیده است

به گزارش مجله کامسا، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اعلام اینکه توافق هسته ای موسوم به برجام اکنون به مرحله ای حساس و سرنوشت ساز رسیده است، ابراز امیدواری کرد که طرف های این توافق به نشست آینده کمیسیون مشترک برجام به چشم یک فرصت برای حفظ آن بنگرند.

چین: برجام به مرحله حساس و سرنوشت ساز رسیده است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در نشست خبری روزانه خود ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو برجام بتوانند با بهره گیری از نشست آینده کمیسیون مشترک برجام به عنوان فرصتی برای برطرف اختلافات و چالش های موجود، برجام را از این مقطع حساس و سرنوشت ساز عبور دهند.

ژائو لی جیان در پاسخ به سؤالی درباره نشست کمیسیون مشترک برجام در وین و انتظارات چین از این نشست گفت: در این نشست مشارکت نمایندگان برجام شرایط کنونی مسئله هسته ای ایران را ارزیابی نموده و هماهنگی های لازم در مورد گام های بعدی را به عمل خواهند آورد.

وی با اعلام اینکه مسئول ارشد اداره کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه چین سرپرستی هیأت اعزامی این کشور به نشست کمیسون مشترک برجام در وین را برعهده خواهد داشت، اضافه نمود : تنش ها پیرامون مسئله هسته ای ایران به دلیل خروج یکجانبه آمریکا از برجام و مجموعه ای از اقدامات یکجانبه و غیرقانونی این کشور علی رغم مخالفت های بین المللی، شدت یافته است. برجام اکنون به مرحله ای حساس و سرنوشت ساز رسیده است.

وی ادامه داد: چین امیدوار است که همه طرف های برجام به نشست مشترک کمیسیون برجام به چشم یک فرصت برای تعهد بیشتر به حفظ برجام و اجرای صادقانه قطعنامه 2231 شورای امنیت، برطرف اختلافات موجود بر سر نحوه اجرای برجام، هماهنگ کردن کوشش ها برای غلبه بر چالش های کنونی و پیشرفت در فرآیند حل وفصل سیاسی مسئله هسته ای ایران نگاه نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 248

به "چین: برجام به مرحله حساس و سرنوشت ساز رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: برجام به مرحله حساس و سرنوشت ساز رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید