بدافزاری که به 128 میلیون کاربر iOS حمله کرد

به گزارش مجله کامسا، دیجیاتو نوشت: در جریان دادگاه اپل و اپیک گیمز، اطلاعات جدیدی در اختیار رسانه ها قرار می گیرد. حالا طبق ایمیل هایی که طی این دادگاه منتشر شده اند، در سال 2015 در مجموع 128 میلیون کاربر iOS اپ هایی را دانلود کرده اند که تحت تاثیر بدافزار XcodeGhost قرار داشتند.

بدافزاری که به 128 میلیون کاربر iOS حمله کرد

این بدافزار درون اپ ها قرار می گرفت تا در یک کمپین هماهنگ، داده های کاربران را استخراج کند. اگرچه این بدافزار به سرعت کارایی اش را از دست داد، اما جزئیات درباره میزان تاثیرگذاری آن روی کاربران محصولات اپل منتشر نشد.

حالا ایمیل هایی که به عنوان بخشی از دادگاه اپیک گیمز و اپل منتشر شده، اطلاعات واضحی درباره آن در اختیارمان قرار می دهد. طبق این ایمیل ها، در مجموع 128 میلیون کاربر iOS بیش از 2500 اپ آلوده به این بدافزار را دانلود کرده بودند. نزدیک به 18 میلیون این کاربران در ایالات متحده آمریکا بودند.

در کنار افشای میزان بزرگی این هک، ایمیل ها شامل جزئیاتی درباره اقدامت اپل و نحوه اطلاع رسانی به قربانیان هم می شود: با توجه به شمار بالای مشتریانی که می توانستند تحت تاثیر این حمله قرار بگیرند، آیا می خواستیم برای تمام کاربران ایمیل بفرستیم؟ باید به این موضوع توجه کرد که چنین اقدامی با چالش های زبانی مربوط به مناطق مختلف همراه است، چرا که این اپ ها در کشورهای مختلفی در سراسر دنیا دانلود شده اند.

این گفته مت فیشر، معاون ریاست اپ استور مورد تایید مدیر تجربه مشتری آیتونز در آن زمان، دیل باگول هم قرار گرفت و چنین اقدامی را چالش برانگیزی دانست: تنها می خواهیم انتظارات درستی داشته باشیم. ما ابزار درخواست انبوه داریم که امکان ارسال ایمیل ها را فراهم می کند، با این حال همچنان در حال آزمایش هستیم. با این آزمایش ها می خواهیم مطمئن شویم که می توانیم بطور دقیق نام برنامه ها را برای هر مشتری اعلام کنیم.

باگول همچنین به محدودیت این ابزار هم اشاره کرده. به گفته این مقام مسئول، ارسال ایمیل به 128 میلیون نفر می تواند یک هفته طول بکشد.

اگرچه این بدافزار بیش از 100 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد، با این حال چندان پیچیده یا خطرناک نبود. در آن زمان، اپل گفته بود به اطلاعاتی مبنی بر سوءاستفاده از این بدافزار برای جمع آوری داده ای شخصی قابل شناسایی دست پیدا نکرده است.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 685

به "بدافزاری که به 128 میلیون کاربر iOS حمله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدافزاری که به 128 میلیون کاربر iOS حمله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید