فرمانده نیروی دریایی دولت وفاق ملی لیبی کشته شد

به گزارش مجله کامسا، وقوع انفجار در دانشکده نیروی دریایی وابسته به دولت وفاق ملی لیبی در غرب طرابلس، به کشته شدن چند فرمانده نظامی از جمله فرمانده نیروی دریایی منجر شد.

فرمانده نیروی دریایی دولت وفاق ملی لیبی کشته شد

به نقل از روسیا الیوم، دیشب انفجار مهیبی در دانشکده نیروی دریایی دولت وفاق ملی لیبی در منطقه جنزور واقع در غرب طرابلس رخ داد.

این حادثه که در نتیجه انفجار انبار مهمات به وقوع پیوست، به کشته شدن چند تن از فرماندهان از جمله احمد ایوب فرمانده نیروی دریایی دولت وفاق انجامید.

گزارش ها حاکی از آن است که این انفجار ساعاتی پس از بازدید محمد الحداد رئیس ستاد مشترک ارتش دولت وفاق ملی مستقر در طرابلس از دانشکده نیروی دریایی که در 11 کیلومتری مقر هیئت نمایندگی سازمان ملل در امور لیبی در منطقه جنزور واقع است، رخ داد.

منابع بیمارستانی طرابلس گزارش دادند که در این انفجار مهیب، پنج نفر دیگر از فرماندهان لیبیایی نیز زخمی شدند که شرایط یکی از آنها وخیم است.

لیبی از سال 2011 میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای ناتو با هدف برکناری معمر قذافی دیکتاتور وقت این کشور، شاهد تنش های سیاسی و درگیری های نظامی بسیاری بوده است که در نهایت به دو دولت موازی در بخش شرقی و غربی تقسیم شد.

در بخش غربی با مرکزیت طرابلس، دولتی موسوم به وفاق ملی به ریاست فایز السراج بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد است و در بخش شرقی نیز ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی کنترل امور را در دست گرفته است که از سوی برخی قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای حمایت می شود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 501

به "فرمانده نیروی دریایی دولت وفاق ملی لیبی کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده نیروی دریایی دولت وفاق ملی لیبی کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید