بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه از سوی دانشگاه هنر اسلامی تبریز

به گزارش مجله کامسا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه واقع در مجموعه دانشکده معماری تبریز، توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز اطلاع داد.

بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه از سوی دانشگاه هنر اسلامی تبریز

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: مجموعه دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز که متشکل از چندین خانه تاریخی معظم و باشکوه محله مقصودیه است از جمله مجموعه های فاخر تاریخی تبریز محسوب می گردد که به همت این دانشگاه بازسازی و بازسازی شده است.

حمزه زاده با بیان این که بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه از دیگر اقدامات موثر و اخیر دانشگاه هنر اسلامی تبریز است، گفت: کاروانسرای مقصودیه متعلق به مقصودخان پسر پادشاه عظیم دوره ترکمانان اوزون حسن بوده که بخشی از آن در مجموعه دانشگاه هنر تبریز قرار گرفته است و بخش دیگر آن نیز توسط اصناف به انبار تبدیل شده بود.

وی اضافه کرد: این کاروانسرا که در مقایسه با سایر کاروانسرا ها ابعاد کوچک تری دارد، توسط اساتید و کارشناسان دانشگاه هنر مورد مطالعه و شناسایی قرار گرفته و مراحل بازسازی و بازسازی آن پس از تملک چند پلاک خارج از مجموعه شروع شد.

حمزه زاده ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند کی نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز در راستای باز زنده سازی ابنیه تاریخی منطقه مقصودیه تبریز، میزان اعتبار بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه را بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان توسط این دانشگاه مطرح کرد.

وی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، گفت: مراحل اجرایی این پروژه از اسفند 99 شروع شده و در حال حاضر مراحل پایانی و کف سازی را سپری می نماید، این کاروانسرا از سه بخش تشکیل شده که بخش های شمالی و جنوبی در مجموعه دانشگاه هنر قرار گرفته و هم چون سایر بخش ها کاربری آموزشی خواهد داشت، تملک بخش غربی این کاروانسرا نیز در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته تا شاهد توسعه این مجموعه دانشگاهی فاخر باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 647

به "بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه از سوی دانشگاه هنر اسلامی تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی و بازسازی کاروانسرای مقصودیه از سوی دانشگاه هنر اسلامی تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید