کشف مقبرۀ 500 سالۀ یک کودک اشرافی در مکزیک

به گزارش مجله کامسا، گروهی از باستان شناسان مکزیکی در حال حاضر مشغول کاوش در شهر تاریخی تلاتلولکو (Tlatelolco) هستند که بیش از 500 سال قبل به وسیله مردمان آزتک بنا شد.

کشف مقبرۀ 500 سالۀ یک کودک اشرافی در مکزیک

به گزارش فرادید؛ از تازه ترین یافته های باستان شناسان در این سایت تاریخی، گور یک کودک به همراه پیشکش های تدفینی است که کنار او دفن شده بودند. بقایایی از یک تونل نیز در این کاوش ها کشف شده است.

کودکی که در اینجا دفن شده به احتمال زیاد دختر بوده است، زیرا پیشکش های تدفینی که با او در گور قرار داده شده بودند تعدادی ظرف سفالی و همینطور دوک نخ ریسی بودند. این موارد در دوران پیشااسپانیایی معمولا ابزار هایی مرتبط با زنان قلمداد می شدند.

با توجه به فراوانی پیشکش ها و همینطور محل تدفین که در بالای یک تپه واقع شده است، باستان شناسان باور دارند که این کودک احتمالا به خانواده ای از اشراف تلاتلولکو تعلق داشته است. هنوز اسکلت کامل این کودک از زیر خاک بیرون نیامده و از آنجا که شرایط آن بسیار شکننده است، قرار است این کار با دقت بسیار زیاد در ادامۀ کاوش ها انجام گردد.

به علاوه آنالیز های بسیار دقیق تری نیز قرار است بر روی ظروف انجام گردد تا شاید آثاری از خوراکی ها یا مواد دیگری که در آن ها قرار داشته اند به دست بیاید.

(بقایای کانال آب)

غیر از این گور، باستان شناسان بقایایی از یک تونل به قطر چهل سانتیمتر را نیز یافته اند که در قرن 16 میلادی استفاده می شده و احتمالا هدف از ساخت آن توزیع آب در بخش های جنوبی شهر بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1306

به "کشف مقبرۀ 500 سالۀ یک کودک اشرافی در مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مقبرۀ 500 سالۀ یک کودک اشرافی در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید