کشف گنج 1800 ساله کنار جسد یک زن، عکس

به گزارش مجله کامسا، باستان شناسان در حال حفاری یک گورستان باستانی یک تابوت از دوران رومی را کشف کردند که حاوی بقایای پیکر زنی متعلق به قرن دوم میلادی بود.

کشف گنج 1800 ساله کنار جسد یک زن، عکس

تینا مزدکی: باستان شناسان می گویند، در حال حفاری یک گورستان باستانی در شمال شرقی فرانسه یک تابوت غارت نشده و باز نشده متعلق به دوران رومی را کشف کردند که متعلق به قرن دوم پس از میلاد است. آن ها می گویند که این مقبره احتمالاً بقایای یک زن از طبقات بالای اجتماع را در خود جای داده است.

این تابوت سنگی با هشت قفل آهنی بسته شده بود و محتویات آن در زیر یک درپوش سنگی ضخیم به وزن 770 کیلوگرم پنهان شده بود. باستان شناسان برای مشاهده آنچه در داخل آن وجود داشت، تابوت را با استفاده از اشعه ایکس بررسی کردند و سپس یک دوربین آندوسکوپی را وارد آن کردند که اسکلت انسان و اشیای قبرهای مختلف را نشان می داد.

اگنس بالمل، دستیار مدیر علمی و فنی INRAP گفت:اولین بار است که مقبره ای را پیدا می کنیم که دست نخورده است. اسکلت این زن با لوازم زیبایی احاطه شده بود از جمله یک آینه کوچک، یک حلقه کهربایی و یک شانه که قرار بود او را در زندگی پس از مرگ همراهی کند. به گفته بالمل، چنین مقبره ای نشان می دهد که این زن، که هنگام مرگ حدود 40 سال سن داشته از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

باستان شناسان این تابوت را در حین حفاری یک گورستان باستانی به مساحت 1200 متر مربع در شهر ریمز در شمال شرقی فرانسه کشف کردند. در طول قرن دوم، Reims، که در آن زمان با نام Durocortorum شناخته می شد، یکی از بزرگترین شهرهای امپراتوری روم بود، استانی در شمال شرقی روم که شامل بخش هایی از فرانسه امروزی، بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ و هلند می شد.

گورستان تازه کشف شده یکی از چندین گورستانی است که فراتر از استحکامات شهر و در امتداد هفت گذرگاه اصلی منتهی به دیگر کلان شهرهای رومی گالیک، از جمله لوتتیا (پاریس کنونی) و لوگدونوم (لیون امروزی) پیشرفته است.

تابوت مهر و موم شده اولین مقبره غارت نشده در نوع خود است که در یک شهر باستانی رومی کشف شده است. در منطقه اطراف آن، باستان شناسان 20 بقایای انسانی دفن شده و سوزانده شده دیگر را پیدا کردند که طی چندین قرن به خاک سپرده شده بودند. این بقایا به منبع رو به رشد نمونه های نجات یافته از گورستان های ریمز اضافه می شود.

منبع: livescience

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1402 بروزرسانی: 14 مهر 1402 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1343

به "کشف گنج 1800 ساله کنار جسد یک زن، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گنج 1800 ساله کنار جسد یک زن، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید