شروع فرایند لغو مجوز فعالیت دو شرکت مخابراتی چینی در آمریکا

به گزارش مجله کامسا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا فرایند لغو اجازه فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی و بین ایالتی در آمریکا برای شرکت های چاینا یونیکام امریکاس، پسفیک نت ورک و کام نت، زیرمجموعه این شرکت را شروع کرد.

شروع فرایند لغو مجوز فعالیت دو شرکت مخابراتی چینی در آمریکا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در آوریل در مورد احتمال تعطیلی فعالیتهای آمریکایی سه شرکت مخابراتی تحت کنترل دولت چین شامل دو شرکتی که نامشان روز چهارشنبه اعلام شد و شرکت چاینا تلکام، هشدار صادر نموده بود. چاینا یونیکام امریکاس یک مجوز دو دهه ای برای فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی در آمریکا دارد.

کمیسیون ارتباطات فدرال فرایند مشابهی را در دسامبر برای لغو مجوز چاینا تلکام شروع کرد که بزرگترین شرکت مخابراتی چین است و اجازه دارد به مدت حدود 20 سال خدمات مخابراتی در آمریکا فراهم کند.

جئوفری استارکس، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام کرد که بسیاری از شرکت های مخابراتی چینی دیتاسنترهایی دارند که در آمریکا فعالیت می نمایند اما این کمیسیون فاقد اختیار قانونی برای پرداختن به این تهدید امنیت ملی بالقوه است.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال در ماه می سال 2019 به اتفاق آرا به رد حق شرکت مخابراتی چینی چاینا موبایل برای فراهم کردن خدمات در آمریکا رای داد و به این ریسک اشاره نمود که دولت چین ممکن است از این مجوز برای انجام عملیات جاسوسی علیه دولت آمریکا استفاده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 595

به "شروع فرایند لغو مجوز فعالیت دو شرکت مخابراتی چینی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرایند لغو مجوز فعالیت دو شرکت مخابراتی چینی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید