تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست خبر داد.

تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست

ژیلا آقایی امروز در مراسم رونمایی از سند برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست که امروز با حضور عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت آنلاین برگزار گشت، با اشاره به اهمیت هم افزایی بین دستگاهی در حوزه محیط زیست گفت: ورود محیط زیست به حوزه شورای فرهنگ عمومی در دولت دوازدهم اتفاق افتاده است. تدوین سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست در راستای اصل 50 قانون اساسی و بندهای 12 و 14 سیاست های کلی محیط زیست در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت و در نهایت با همکاری این شورا و سازمان حفاظت محیط زیست سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست مصوب و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه این سند حاوی هفت راهبرد و 54 اقدام است و هدف های مختلفی ازجمله افزایش مشارکت بین بخشی و بین دستگاهی برای ترویج فرهنگ از محیط زیست را دنبال می کند، شرح داد: درحال حاضر محیط زیست کشور با معضلات متعددی از جمله آب، خاک، هوا، خشکسالی و... روبه رو است و ما نیاز ویژه به هم افزایی بین دستگاهی و نگاه مسئولان کشور به حوزه محیط زیست و توسعه پایدار داریم.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کارگروه های زیرمجموعه سند فرهنگ حفاظت از محیط زیست از 20 دستگاه اثرگذار بر حوزه آموزش و فرهنگ کشور تشکیل شده است که می تواند به ما برای رسیدن به اهدافمان کمک کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 772

به "تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید