تکمیل ساخت پایانه کلاهدوز در خط 4 مترو تهران

به گزارش مجله کامسا، مدیرعامل شرکت مترو تهران از تکمیل و تجهیز پایانه کلاهدوز در بخش شرقی خط 4 مترو اطلاع داد.

تکمیل ساخت پایانه کلاهدوز در خط 4 مترو تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی امام مدیر عامل شرکت مترو تهران درباره تکمیل و تجهیز پایانی کلاهدوز در خط 4 مترو تهران گفت: این اقدام به منظور بستر سازی برای کاهش سرفاصله حرکتی در خط مذکور از 4 دقیقه به 2 و نیم دقیقه و با هزینه ای حدود یک هزار و 300 میلیارد تومان در 2 بخش عمرانی و تجهیزاتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در سال های گذشته پارکینگ پایانه کلاهدوز راه اندازی شده بود. آنچه که اکنون به عنوان پروژه عملیات عمرانی این پایانه در نظر گرفته شده مربوط به راه اندازی بخش تعمیرگاهی است.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: بخش عمرانی این پروژه در 2 فاز انجام می گردد که طراحی فاز اول آن انجام و عملیات عمرانی آن تاچند ماه آینده صورت می گیرد.

وی با بیان این که طراحی و اجرای فاز دوم این پروژه در برنامه سال آینده قرار گرفته است، اضافه کرد: پیش بینی می گردد 800 میلیارد تومان برای تکمیل بخش عمرانی پایانه کلاهدوز هزینه گردد.

امام در مورد پروژه تجهیز پایانه کلاهدوز بیان کرد: تجهیز این پایانه نیز توسط یک پیمانکار به صورت جداگانه انجام خواهد شد. مواردی همانند تجهیزات تعمیرگاهی، سیستم شستشوی قطار ها و بالابر مهم ترین و پر هزینه ترین بخش پروژه تجهیز پایانه کلاهدوز است.

وی با اشاره به اینکه سیستم شستشوی قطار در سال های گذشته از شرکت های چینی خریداری می شد، گفت: اکنون این سیستم از شرکت های داخلی تامین می گردد، اما سایر تجهیزات تعمیرگاهی باید از خارج کشور تهیه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 118

به "تکمیل ساخت پایانه کلاهدوز در خط 4 مترو تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل ساخت پایانه کلاهدوز در خط 4 مترو تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید