جریمه روزانه 500 هزار یورویی علیه لهستان برای یک معدن زغال سنگ

به گزارش مجله کامسا، لهستان با وجود جریمه روزانه 500 هزار یورو (586 هزار دلار) به علت نادیده گرفتن حکم دادگاه اتحادیه اروپا، در برابر توقف استخراج زغال سنگ در معدن لیگنیت تورو نزدیک مرز جمهوری چک ایستادگی کرد.

جریمه روزانه 500 هزار یورویی علیه لهستان برای یک معدن زغال سنگ

به گزارش خبرنگاران، دیوان عالی اتحادیه اروپا روز دوشنبه خاطرنشان کرد لهستان پس از این که از حکم صادره در 21 مه برای توقف فوری استخراج زغال سنگ تبعیت نکرد، باید به کمیسیون اروپایی جریمه پرداخت کند. سخنگوی دولت لهستان در بیانیه ای خاطرنشان کرد لهستان نمی تواند فعالیت معدن و نیروگاه نزدیک آن را متوقف کند زیرا امنیت انرژی این کشور را به خطر می اندازد.

لهستان و جمهوری چک که در ژوئن خواستار جریمه روزانه پنج میلیون یورو برای کشور همسایه خود شده بود، ماههاست برای حل اختلاف بر سر معدن تورو سرگرم گفت و گو هستند. ریچارد برابک، وزیر محیط زیست جمهوری چک اظهار نموده که کشورش خواستار آن است لهستان تضمین دهد ادامه فعالیتها در این معدن صدمات محیط زیستی در آن سوی مرز جمهوری چک ایجاد نمی نماید.

طبق بیانیه دولت لهستان، حکم اخیر حل اختلاف میان دو کشور بر سر این معدن که لهستان همچنان خواستار فعالیت آن است را دشوارتر می نماید. لهستان مصرف کننده عظیم زغال سنگ در اتحادیه اروپا به تعداد می رود که از این سوخت برای تامین 70 درصد از فراوری برق استفاده می نماید. این کشور میخواهد وابستگی به زغال سنگ را در دو دهه آینده کاهش دهد و در پی جایگزین کردن آن با نیروی بادی فراساحلی و نیروی هسته ای است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دادگاه اتحادیه اروپا در حکم اخیرش خاطرنشان کرد روشن است که لهستان به حکم قبلی این دادگاه برای متوقف کردن فعالیتهایش در این معدن عمل ننموده است. جریمه روزانه باید مانع از این گردد که لهستان اجرای این حکم را به تاخیر بیاندازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 862

به "جریمه روزانه 500 هزار یورویی علیه لهستان برای یک معدن زغال سنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه روزانه 500 هزار یورویی علیه لهستان برای یک معدن زغال سنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید