خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت زمان انتشار گزارش منشأ کرونا در چین را بیان کرد

به گزارش مجله کامسا، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت روز آدینه اعلام نمود که 14 یا 15 مارس (24/25 اسفند) گزارش تحقیق درباره منشأ کرونا در چین را منتشر خواهد نمود.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت زمان انتشار گزارش منشأ کرونا در چین را بیان کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، تدروس ادهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت که در یک کنفرانس خبری مجازی صحبت می کرد، حذف هرگونه اطلاعات از گزارش مقدماتی هیأت اعزامی این سازمان به شهر ووهان چین را نیز رد کرد.

اواسط ژانویه بود که سازمان جهانی بهداشت با موافقت چین اجازه پیدا کرد که هیأتی را به ووهان کانون اولیه ویروس کرونا اعزام کند.

پیش تر پیتر بن امبارک دانشمند ایمنی غذایی در سازمان جهانی بهداشت در پی خاتمه ماموریت این سازمان در چین، هرگونه تئوری منشاء آزمایشگاهی ویروس را بسیار بعید دانسته و گفته بود این نظریه احتیاج به هیچ تحقیقی ندارد. وی در اظهارات هفته گذشته خود تاکید نموده بود که ویروس کرونا به احتمال زیاد به وسیله حیوانات میزبان یا گوشت حیوانات وحشی منجمد به انسان منتقل شده و این احتمالات باید همچنان آنالیز گردد.

این در حالی است که روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از محققان سازمان جهانی بهداشت مدعی شده بود که چین از دادن اطلاعات درباره موارد اولیه ابتلا به کووید-19 که می تواند به نحوه و زمان شیوع ویروس در چین یاری کند، خودداری نموده است.

سازمان جهانی بهداشت از زمان شروع همه گیری کرونا با انتقاداتی روبرو شده است. منتقدان بر این باور بودند که این نهاد در شروع شیوع ویروس کرونا بر دامنه بحران سرپوش گذاشته است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا هم از نخستین کسانی بود که نظریه منشاء آزمایشگاهی ویروس کرونا را از یکی از آزمایشگاه های ویروس شناسی ووهان؛ شهری که نخستین بار این ویروس در آن شناسایی شد، ارائه داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 580

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت زمان انتشار گزارش منشأ کرونا در چین را بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت زمان انتشار گزارش منشأ کرونا در چین را بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید