خواهر رهبر کره شمالی پاسخ درخواست بایدن را داد

به گزارش مجله کامسا، ایسنا نوشت: در شرایطی که ایالات متحده و کره جنوبی با بررسی لغو یک کارگروه جنجالی با موضوع هماهنگی سیاست هایشان در قبال پیونگ یانگ موافقت کرده اند، یک مقام ارشد کره شمالی امروز سه شنبه امید آمریکا به مذاکرات را مورد تمسخر قرار داد.

خواهر رهبر کره شمالی پاسخ درخواست بایدن را داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم یو جونگ، از مقامهای ارشد حزب حاکم کره شمالی و خواهر کیم جونگ اون با انتشار بیانیه ای در رسانه دولتی کشورش گفت، به نظر میرسد ایالات متحده به گونه ای سیگنال های پیونگ یانگ را دریافت میکند که به ناامیدی اش ختم خواهد شد.

او به سخنان جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا واکنش نشان داد که یکشنبه گفته بود او در سخنان اخیر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سیگنال جالبی هم برای رویارویی و هم دیپلماسی با ایالات متحده دیده است.

کیم یو جونگ در بیانیه ای که کی سی ان ای منتشر کرد، گفت: به نظر میرسد که آمریکا احتمالا شرایط را به گونه ای تفسیر کرده است که برای خودش راحت باشد. انتظاری که آنها خودشان خواستند اشتباه متوجه شوند، آنها را به ناامیدی بزرگی میکشاند.

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی چشم انداز از سرگیری زودهنگام دیپلماسی با ایالات متحده را رد کرد و گفت انتظارات آمریکا از مذاکرات، آن ها را به ناامیدی بیشتری فرو خواهد برد.

وی اضافه کرد: این انتظارات که آن ها [آمریکایی ها] برای جلوگیری از راه اشتباه انتخاب کرده اند، آن ها را ناامیدتر خواهد کرد.

اظهارات خواهر اون در شرایطی مطرح شد که روز دوشنبه سونگ کیم، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی گفته بود حاضر است بدون پیش شرط با مقام های کره شمالی در هر جا، در هر زمان دیدار کند و مشتاق یک واکنش فوری مثبت است. او قرار است امروز با لی این-یونگ، وزیر اتحاد کره جنوبی که روابط با کره شمالی را مدیریت میکند، دیدار داشته باشد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 775

به "خواهر رهبر کره شمالی پاسخ درخواست بایدن را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهر رهبر کره شمالی پاسخ درخواست بایدن را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید