در سفر به لوگانو این جاذبه ها را از دست ندهید، تصاویر

به گزارش مجله کامسا، معماری، پوشش گیاهی و سبک زندگی اینجا، حال و هوای ایتالیایی منطقه را بازتاب می دهد. اگر با تور سوئیس راهی شهر لوگانو شدید، بازدید از جاذبه های زیر را از قلم نیاندازید.

در سفر به لوگانو این جاذبه ها را از دست ندهید، تصاویر

1. قسمت قدیمی لوگانو

قسمت قدیمی شهر لوگانو (Luganos Old Town) از میان سه میدانی که تالار شهر آن را محصور نموده اند، قد برافراشته است. یک تراس وسیع درست در روبه روی کلیسای سن لورنزو، کلیسای جامع لوگانو گسترده شده است. این کلیسا که در اصل به سبک رومانسک ساخته شد، در قرون 13 و 14 عظیم تر شده و در قرن 17 و 18 تحت دگرگونی های زیادی نهاده شد. نقاشی های دیواری زیبا هنوز هم در فضای داخلی باروکی بنا باقی مانده اند. برای دسترسی به دریاچه می توانید از خیابان های پر پیچ این نقطه شهر پایین رفته و یا پلکان هایی که دو خیابان موازی را متصل می نمایند دنبال کنید.

2. پارک ها و گردشگاه های دریاچه لوگانو

پارک های فراخ سبز، با درختان سایه دار و باغ های گل، دریاچه را از انتهای شمالی لوگانو محصور می نمایند. مرکز کنوانسیون کاخ کنگره (Palazzo dei Congressi) و ویلای چانی (Ciani)، متعلق به سال 1843، که محل نگهداری مجموعه های هنری و تاریخی است، در میان درختان ارزشمند و گیاهان نیمه گرجهتی پارک شهری قرار دارند.

گردشگاه طویل دریاچه، ساحل را در تمام طول لوگانو تا جنوبی ترین محل توقف قایق ها در پارادیزو (Paradiso) دنبال می نماید. روبه روی آن ساختمان های قدیمی برجسته، شامل پالاتزو ریوا (Palazzo Riva) قرار دارند. از هر نقطه این گردشگاه می توانید نمایی کارت پستالی از دریاچه را ببینید که با کوه ها قاب شده است.

3. سانتا ماریا دلی آنجلی

اینجا که کلیسای یک صومعه قدیمی بوده است، در انتهای معروف ترین خیابان خرید لوگانو، روبه روی دریاچه لوگانو قرار گرفته است. در داخل سانتا ماریا دلی آنجلی (Santa Maria degli Angioli) می توان تحسین برانگیزترین گنجینه هنر تیچینو، دیواری کامل پوشیده شده از نقاشی فرسکی متعلق به قرن 16، شاهکار برناردینو لوینی (Bernardino Luini) را مشاهده کرد. این نقاشی دیواری، مصائب و مصلوب شدن مسیح را در اندازه 30 در 12 متر به تصویر می کشد.

4. گاندریا و گذرگاه زیتون

گاندریا (Gandria) هم محله ای از شهر لوگانو و هم دهکده ای در ساحل شمالی دریاچه لوگانو محسوب می گردد. مرکز دهکده گاندریا که به صورت تاریخی محافظت شده است و با ماشین هم قابل دسترسی نیست، گردشگرانی از سراسر دنیا را به سمت خود جذب می نماید. بسیاری از این بازدیدنمایندگان با قایق، خود را به این نقطه می رسانند.

البته پیاده روی از لوگانو به اینجا از جهتی تعبیه شده برای این منظور هم امکان پذیر است. این جهت که به جاده زیتون (Sentiero dellOlivo) شهرت دارد از میان درختان زیتون با نمایی از دریاچه لوگانو عبور می نماید.

در میان شیب ها، گذرهای باریک و کوچه های طاقدارش، می توانید کلیسای سنت ویجیلو، ساخت سال 1463 اما با سردری باروکی را ببینید که در دهه 1800 تکمیل شده است. دریاچه در این قسمت بسیار باریک می گردد و درست در روبه روی آن می توانید رستوران گروتو و موزه گمرک سوئیس با نمایشگاه هایی درباره قاچاق و تجارت های غیر قانونی را پیدا کنید.

5. مونت بره

مونت بره (Monte Brè) که با مخروط متمایزش در انتهای شمالی لوگانو سر برافراشته است، به وسیله پیاده راهی باریک و واگن های بالابر قابل دسترسی است. در کنار بالکنی با مناظر بی بدیل، می توانید دو رستوران پیدا کنید. در شیب شرقی، دهکده بره، مجموعه ای از خانه های سنتی به سبک تیچینو قرار گرفته است که محبوب هنرمندان است. گفته می گردد که بره آفتابی ترین نقطه سوئیس و همچنین یکی از خوش منظر ترین مکان های آن است.

6. کوه سن سالواتوره

اگرچه ارتفاع آن تنها 912 متر است، قله کوه سن سالواتوره (Monte San Salvatore) یکی از زیباترین مناظر پانورامای کل آلپ را در اختیار شما قرار خواهد داد. در زیر پایتان دریاچه لوگانو با پیچ و خم هایش قرار گرفته است. سقف های قرمز پراکنده ای در حومه شهر و دهکده های کوچک حول کرانه لوگانو به چشم می خورند.

اگر 180 درجه بچرخید، دریایی از قله های آلپی را خواهید دید که در امتداد افق کشیده شده اند. می توانید جهتی را به بالای سن سالواتوره کوهنوردی کنید اما بیشتر گردشگران ترجیح می دهند از ایستگاه ساحل لوگانو سوار واگن های قرمز شده و 10 دقیقه ای به این ارتفاعات برسند.

در ایستگاه بالایی یک رستوران با بالکنی خوش منظر برای تماشای طبیعت و جهتی به پایین برای پیاده روی به سمت کارونا، مِلید، مورکوته و فیجینو وجود دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 710

به "در سفر به لوگانو این جاذبه ها را از دست ندهید، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سفر به لوگانو این جاذبه ها را از دست ندهید، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید