ممنوعیت عبور کشتی های تفریحی از نزدیکی میدان سن مارکو

به گزارش مجله کامسا، با اعلام دولت ایتالیا از این پس کشتی های تفریحی از میدان سن مارکو ونیز دور نگه داشته می شوند.

ممنوعیت عبور کشتی های تفریحی از نزدیکی میدان سن مارکو

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گاردین، دولت ایتالیا خاطرنشان کرد از این پس کشتی های تفریحی اجازه عبور از نزدیکی میدان سن مارکو ونیز را نخواهند داشت و باید در بندر صنعتی این شهر پهلو بگیرند.

دولت ایتالیا با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد، وزارت خانه های مختلف این کشور به اتفاق یکدیگر این تصمیم را برای حفاظت از میراث فرهنگی و تاریخی که نه تنها به ایتالیا بلکه به تمام دنیا تعلق دارد اتخاذ نموده اند. با این حال متوقف کردن کشتی ها در بندر مارگرا به جای توقف آن ها در مرکز تاریخی ونیز فقط یک راه چاره موقتی است.

پیش از آنکه همه گیری کرونا صنعت گردشگری را متوقف کند، رفت و آمد کشتی های تفریحی در ونیز رونق فراوان داشت و میلیون ها بازدیدکننده بیشتر به واسطه این کشتی ها از این میراث دنیای یونسکو بازدید می کردند.

اما منتقدان به حضور کشتی های تفریحی در ونیز، معتقدند این کشتی ها نمای خوشی برای شهر ندارند و علاوه بر احتمال وقوع خطرهای ایمنی، فاصله نزدیک آن ها به ساختمان های تاریخی ونیز برای اکوسیستم آسیب پذیر تالاب این شهر نیز تهدید محسوب می شوند.

عبور و مرور کشتی های تفریحی در راستای اجرای قوانین قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا به حالت تعلیق درآمده است. بیش از 106,000 بر اثر ابتلا به کووید-19 در این کشور جانشان را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 604

به "ممنوعیت عبور کشتی های تفریحی از نزدیکی میدان سن مارکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت عبور کشتی های تفریحی از نزدیکی میدان سن مارکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید