همکاری گوگل با وزرات دفاع آمریکا

به گزارش مجله کامسا، مدیران ارشد گوگل در آخرین جلسه هفتگی این شرکت سعی کردند نگرانی های کارمندان درباره قرارداد چند میلیارد دلاری ابررایانشی با وزارت دفاع آمریکا را توجیه نمایند.

همکاری گوگل با وزرات دفاع آمریکا

در این جلسه ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی و توماس کوریان مدیر بخش ابر گوگل حضور داشتند.

کارمندان این شرکت در سیستم داخلی گوگل سوالی درباره میزان همکاری گوگل با برنامه JWCC(قابلیت مشترک ابر رایانشی جنگی) ثبت نموده بودند و تعداد زیادی از آنها خواهان پاسخگویی در این زمینه شده بودند به همین علت مدیران ارشد در جلسه مذکور به آن اشاره کردند. در سیستم داخلی گوگل، حدود هزار کارمند گوگل به پرسش از مدیران ارشد در این خصوص در جلسه مذکور رأی داده بودند.

این سوال با ارجاع به گزارش نیویورک تایمز مطرح شده بود. در گزارش مذکور اعلام شده بود پس از آنکه پنتاگون در ماه جولای قرارداد JEDI را لغو کرد، گوگل به شدت کوشش دارد در برنامه JWCC وزارت دفاع شرکت کند.

در فایل صوتی مربوط به این جلسه پیچای می گوید: گزارش نیویورک تایمز درباره کوشش های وسیع گوگل برای شرکت در پروژهJWCC است. در گزارش آمده است:گوگل برای شرکت در پروژه قبلی وزارت دفاع JEDI هیچ کوششی ننموده بود زیرا با سیاست های هوش مصنوعی شرکت همخوانی نداشت. اکنون چه تغییری ایجاد شده است؟ چه چیزی سبب شده شرکت در این پروژه مهم باشد؟

کوریان در توجیه کوشش های گوگل اشاره نموده بود پروژه نو با JEDI متمایز است. او در این باره گفت: اخیراً بحث و گفتگویی در مورد توجه گوگل به حضور در طرح ایجاد شده است. اگر گوگل در این طرح شرکت کند، در حقیقت ما برای نوین سازی عملیات های وزارت دفاع با آنها همکاری می کنیم. حوزه های متعددی وجود دارد که قابلیت های محصولات ما و خبرگی مهندسان ما بدون تضاد با سیاست های هوش مصنوعی مان، کارآمد خواهدبود.

پیش از این در پی اعتراضات کارمندان به همکاری گوگل در پروژه ماون (Maven)،گوگل از تمدید قرارداد خود در این پروژه اجتناب کرد و پس از آن سیاست های هوش مصنوعی خود را ایجاد کرد.

در پروژه ماون گوگل در تحلیل و تعبیر ویدئوهای ثبت شده از طریق پهپادها از طریق هوش مصنوعی به دولت یاری می کرد. قبل از انتها یافتن این قرارداد هزاران کارمند گوگل با امضای نامه ای سرگشاده با شرکت گوگل در این پروژه ابراز مخالفت کردند. بعضی کارمندان نیز از سمت خود استعفا دادند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 951

به "همکاری گوگل با وزرات دفاع آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری گوگل با وزرات دفاع آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید