پاپ: صلیب پرچم نیست که آن را تکان دهید

به گزارش مجله کامسا، ایسنا نوشت:پاپ فرانسیس در سفر خود به اسلواکی، نسبت به استفاده از صلیب به نام ابزاری حزبی هشدار داد و گفت که صلیب نباید محدود به تندیس و نماد سیاسی شود.

پاپ: صلیب پرچم نیست که آن را تکان دهید

به گزارش آکسیوس، پاپ اغلب بعد از این که سفرش در کشوری به سرانجام می رسد، عادت به انتقاد از آن کشور را دارد. صحبت هایش که در اسلواکی رخ داد، چند روز پس از سفرش به مجارستان، جایی که بیشتر احزاب سیاسی صلیب را روی پرچمشان داشتند، منتشر شد.

وی افزود: صلیب همچون یک پرچم نیست که آن را تکان دهید، بلکه منبع پاکی برای شیوه تازه زندگی است. یک مسیحی نباید هم نوع خویش را به چشم یک دشمن ببیند، بلکه همه آن ها برادرها و خواهرهای یکدیگر هستند.

پاپ به این موضوع اشاره کرد که خیلی از مسیحیان صلیب را به همراه خود یا در منزل نگهداری می کنند فارغ از اینکه اعتقاد راسخی به حضرت مسیح داشته باشند.

وی ادامه داد: ما نباید فقط به حضرت مسیح مصلوب شده نگاه کنیم، بلکه باید قلب و وجود خود را رو به آن حضرت باز کنیم. اجازه ندهیم صلیب به یک شی بدل شود که فقط حس تعلق به آن را در ما زنده کند، و یا حتی هرگز اجازه ندهیم صلیب به یک نماد سیاسی، مذهبی و اجتماعی محدود شود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 851

به "پاپ: صلیب پرچم نیست که آن را تکان دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپ: صلیب پرچم نیست که آن را تکان دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید