روسیه پرواز بر فراز بخش هایی از دریای سیاه و جزیره کریمه را محدود کرد

به گزارش مجله کامسا، روسیه با ارسال اخظاریه ای به سازمان های هواپیمایی، مناطقی از شبه جزیره کریمه و دریاهی سیاه را به طور موقت منطقه خطرناک برای پرواز بیان کرد.

روسیه پرواز بر فراز بخش هایی از دریای سیاه و جزیره کریمه را محدود کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بر اساس گزارش ها، روسیه به صورت موقت پروازها بر فراز بخش هایی از شبه جزیره کریمه و دریای سیاه محدود نموده است.

بر اساس اخطاریه ای که روسیه به سازمان های هواپیمایی صادر نموده مناطقی از شبه جزیره کریمه و دریای سیاه به طور موقت به عنوان منطقه خطرناک برای پروازهای هوایی اعلام شده است.

روز 14 آوریل (25 فروردین) نیز روسیه بیان کرد که به طور موقت عبور کشتی های جنگی خارجی به وسیله آب های منطقه ای دریای سیاه را از روز 24 تا 31 آوریل (4 تا 10 اردیبهشت) به حالت تعلیق در می آورد.

این اقدام یک روز پس از آن اتخاذ شد که سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت که مسکو اقداماتی را در واکنش به تهدیداتی که از ناتو ناشی می گردد اتخاذ خواهد نمود.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز در بیانیه جداگانه ای گفت که محدودیت ها تنها برای کشتی های جنگی بوده و کشتی های مسافری و تجاری می توانند آزادانه در دریای سیاه عبور نمایند.

مسکو در پاسخ به اعتراض کی یف که خواهان لغو محدودیت ها شده بود گفته است که هیچ محدودیتی برای استفاده از بنادر اوکراین در دریای آزوف و برای خطوط دریایی تجاری و مسافری در منطقه اعلام نشده است.

اما وزارت خارجه آمریکا این اقدام روسیه را به عنوان اقدامی تنش زا معرفی نموده است.

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز شامگاه دوشنبه بار دیگر درباره تنش ها در مرز اوکراین و روسیه هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بورل که بعد از گزارش وزیر خارجه اوکراین به جلسه وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در نشست خبری صحبت می کرد مدعی شد روسیه بیش از 150 هزار نیروی نظامی را در شبه جزیره کریمه و در مرز اوکراین مستقر نموده است.

وی بدون ارائه مدرکی برای ادعای خود، گفت: خطر تنش های بیشتر بسیار تعیین است. بیش از 150 هزار نیروی روسی در مرزهای اوکراین و کریمه تجمع نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 675

به "روسیه پرواز بر فراز بخش هایی از دریای سیاه و جزیره کریمه را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه پرواز بر فراز بخش هایی از دریای سیاه و جزیره کریمه را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید