آمادگی پلیس برای اجرای طرح های ضربتی و هدفمند جمع آوری معتادان متجاهر در کرمان

به گزارش مجله کامسا، خبرنگاران/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان با اعلام آمادگی کامل مجموعه انتظامی سراسر استان برای اجرای طرح های ضربتی و هدفمند جمع آوری معتادان متجاهر گفت: انجام موثر این طرح ها قبل از هر چیز نیازمند ایجاد بستر و زیرساختهای لازم توسط سازمان های امدادی و خدماتی است.

آمادگی پلیس برای اجرای طرح های ضربتی و هدفمند جمع آوری معتادان متجاهر در کرمان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

سردارعبدالرضا ناظریدر حاشیه در حاشیه اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر در مرکز استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: حضور این قشر آسیب دیده در جامعه بر امنیت و سلامت سایر افراد تاثیر منفی دارد و قطعا به سبب عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی این قشر مشکلاتی برای مردم بدلیل انتشار ویروس کرونا هم خواهند داشت.

وی اضافه کرد: علاوه بر این حضور این قشر در معابر و اماکن مختلف سطح شهر سرمایه اجتماعی اهالی فهیم و نجیب استان کرمان را نیز خدشه دار می نماید که در همین رابطه مسئولان در صدد جمع آوری، نگهداری و درمان این قشر بودند و یک تعداد از این افراد طی اجرای طرحی با دستور مقامات قضایی و همکاری بعضی نهادها، جمع آوری و تحویل سازمان های متولی شدند.

ناظری با اشاره به عدم امکان اجرای این طرح به سبب محدودیت های ناشی از انتشار ویروس کرونا گفت: این طرح پس از ابلاغ با توان رده های انتظامی مرکز استان به نحو مطلوبی انجام و مقرر شد سازمان های متولی، تستها و غربالگری لازم را انجام دهند و این تست ها استمرار یابند.

فرمانده انتظامی استان کرمان توضیح داد: در این میان باید گفت پلیس توانمندی لازم را برای اجرای اینگونه طرح ها و موارد دیگر دارد اما ضروری است سایر مسئولان و نهادها هم ظرفیت نگه داری و درمان این قشر را بالا ببرند و علاوه بر این پس از دوره های نگهداری و ترک به زمینه های کار و اشتغال این قشر هم توجه ویژه ای داشته باشند تا مجددا به چرخه مصرف و جرائم بعدی روی نیاورند.

ناظری ادامه داد: اجرای این طرح مطالبه مردم بود و بحمدالله در این رابطه یک کار گروه خوب تشکیل شده اما از آنجا که با این مشکل در بعضی از شهرستانها هم روبرو هستیم و سلامت این قشر و سایر افراد جامعه برای ما مهم است، در کنار آمادگی کامل پلیس چه بهتر که خیرین حوزه سلامت و امنیت هم وارد عمل شوند و در تامین بعضی اعتبارات که برای نگهداری و درمان این قشر احتیاج است مشارکت نمایند.

فرمانده انتظامی استان کرمان در انتها خاطر نشان کرد: پلیس هر ساله این طرح را در ایام انتهای سال اجرا می کرد اما به سبب انتشار ویروس کرونا و عدم وجود زیرساخت هایی متناسب با تعداد این قشر، یک مدتی در انجام آن با تاخیراتی روبرو شدیم اما به هر حال پخش بعضی فیلم ها در رابطه با وجود معتادان متجاهر در میادین و معابر شهر کار به جا و مناسبی نبود و چه بهتر که اینگونه مطالبات مردمی به جای فضای مجازی در جلسات رسمی مسئولان ارائه و رسیدگی شوند.

به گزارش خبرنگاران، این طرح از حدود ساعت 4 بامداد تا حوالی غروب آدینه در نقاط مختلف شهر کرمان اجرا و با نظارت میدانی فرمانده انتظامی استان بیش از 285 معتاد متجاهر دستگیر و تحویل مراکز بازپروری شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 188

به "آمادگی پلیس برای اجرای طرح های ضربتی و هدفمند جمع آوری معتادان متجاهر در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی پلیس برای اجرای طرح های ضربتی و هدفمند جمع آوری معتادان متجاهر در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید