اشرف غنی: طالبان تا آغاز مذاکرات صلح افغانستان آتش بس کند

به گزارش مجله کامسا، رئیس جمهور افغانستان بار دیگر خاطرنشان کرد که طالبان تا آغاز مذاکرات صلح ضمن برقراری آتش بس، از حرکات افراطی خودداری کند.

اشرف غنی: طالبان تا آغاز مذاکرات صلح افغانستان آتش بس کند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه ای گفت که اشرف غنی رئیس جمهور این کشور بار دیگر از طالبان خواسته که آتش بس کند تا به زودی مذاکرات صلح آغاز شود.

بر اساس این بیانیه، طالبان همانطور که در روزهای عید فطر با اعلام آتش بس خشنودی مردم را فراهم کرد، اکنون نیز از حرکات افراطی جدا شود و مذاکرات صلح را آغاز کند.

اشرف غنی با اشاره به ترور مولوی ایاز نیازی در کابل تاکید کرد که عالمان دین در یک صف واحد برای تامین صلح و ثبات در افغانستان همکاری کنند.

در بیانیه ریاست جمهوری افغانستان آمده است که در حال حاضر تأکید اساسی دولت به تامین صلح و دور کردن خشونت ها است.

اشرف غنی پیش از این نیز در یک پیام ویدئویی از طالبان خواسته بود تا برای مبارزه با کرونا و توقف جنگ، اعلام آتش بس کند.

از سوی دیگر، سهیل شاهین نیز هفته گذشته در توئیتی نوشت: امارت اسلامی در امضای توافقنامه با آمریکا سازوکار جامعی را پذیرفت، شورای امنیت سازمان ملل و جامعه جهانی نیز آن را تایید کرد و اگر آن توافق عملی شود ما را به آتش بس و صلح می رساند.

سخنگوی طالبان که پیش از این دولت افغانستان را به ایجا مانع در فرایند صلح متهم کرده، افزود: باوجود به خطر انداختن هزاران زندانی از اثر کرونا، جلوگیری از فرایند صلح و اجرای کامل توافقنامه، طلب آتش بس معقول نیست.

شاهین پیش از این نیز گفته بود که طالبان زمانی آماده گفت وگوهای بین الافغانی خواهد بود که زندانیان این گروه آزاد شوند و سپس طالبان با دولت افغانستان و دیگر طرف های افغان به توافق برسد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 125

به "اشرف غنی: طالبان تا آغاز مذاکرات صلح افغانستان آتش بس کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: طالبان تا آغاز مذاکرات صلح افغانستان آتش بس کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید