افسون دریاچه غربی در هانگزو

به گزارش مجله کامسا، دریاچه غربی با 3/2 کیلومتر طول و 2/8 کیلومتر عرض و عمق میانگین 2/3 متر در فضایی به مساحت 6/5 کیلومتر مربع گسترده شده است. کوه های زیبایی از سه جهت دریاچه را محصور نموده اند. تعداد زیادی معبد، پاگودا، باغ و جزیره مصنوعی در این منطقه وجود دارند که تجربه ای لذت بخش را برای گردشگران رقم می زنند. دریاچه غربی منبع الهام مهمی برای طراحان فضای سبز چینی به شمار می رفته و نقاشان و شاعران زیادی در وصف آن اثر هنری خلق نموده اند. در سال 2011 این منطقه به خاطر تأثیر به سزایی که بر طراحی باغ قسمت های دیگر چین و حتی ژاپن و کره داشته به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

افسون دریاچه غربی در هانگزو

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در زمان بازدید از دریاچه غربی می توانید با گردش قایقی، دوچرخه سواری، کوهنوردی و پیاده روی در میان منظره های بی بدیل اوقات خوشی را تجربه کنید. بهترین فصل برای سر زدن به این مکان فصل بهار است که شکوفایی درختان و گیاهان سبز مناظر دل انگیزی را به وجود می آورند.

افسانه های دریاچه غربی هانگزو

به خاطر تاریخ این مکان، افسانه های زیادی حول دریاچه غربی هانگزو شکل گرفته است که اغلب آن ها را داستان های عاشقانه تراژیک تشکیل می دهند. حتی خود دریاچه به تنهایی افسانه ای برای آفرینشش دارد. این افسانه طی قرون بارها بازگو شده و دستخوش تغییراتی گشته است. گفته می گردد هزاران سال قبل، اژدهای یشمی و ققنوس طلایی در سرزمین پریان، در طول رودخانه نقره ای در بهشت، قطعه سنگ یشم سفید خالصی پیدا کردند. بعد از سال های طولانی کار بر روی آن، سنگ تبدیل به یک گوی بی نقص یشم شد. هر جایی که گوی به درخشش در می آمد، درختان سبز و گل های بسیاری جوانه زده و شکوفا می شدند. زمانی که خبر این گنجینه ارزشمند به گوش شاهزاده آسمان ها رسید، وی قصد تملک آن را کرد. او ژنرال های خود را برای به چنگ آوردن آن روانه کرد. وقتی اژدها و ققنوس می خواستند گوی خود را پس بگیرند، جنگ عظیمی در گرفت. حین جنگ گوی جادویی به روی کره زمین افتاد و تبدیل به دریاچه زلال غربی و کوه ققنوس شد. از آن موقع تا به امروز کوه ققنوس از گوی یشمی محافظت می نماید.

افسانه مار بانوی سفید

افسانه مار بانوی سفید یکی از معروف ترین افسانه های دریاچه غربی به شمار می رود. این داستان درباره دو مار است که یکی سبز و دیگری سفید بودند. این مارها بعد از مطالعه جادو به مدت هزاران سال، بالاخره توانستند خود را تبدیل به دو بانوی زیبا نمایند. زمانی که آن دو پیروز به این تغییر شکل شدند، تصمیم گرفتند پیروزیت خود را با گشت و گذاری حول دریاچه جشن بگیرند. حین گردش، بارانی آغاز به باریدن کرد و دو زن تصمیم گرفتند به زیر درختی نزدیک پل شکسته پناه ببرند. کمی بعد عالمی زیبا رو و جوان از کنار آن ها عبور کرد. بعد از دیدن آن دو بانو که زیر درخت پناه برده اند او چتر خود را به مار بانوی سفید و ندیمه اش داد. آن دو کمی بعد عاشق هم شده و با هم ازدواج کردند. بعد از ازدواج، آن زوج مغازه ای برای فروش گیاهان دارویی باز نموده و چون مار بانوی سفید جادوگر قهاری بود می توانست به راحتی بیماری مریض خود را تشخیص داده و نسخه دقیقی برای او تجویز کند.

یک روز که مار بانوی سفید مشغول رساندن داروها به حومه شهر بود، راهبی جلو مغازه آن ها توقف نموده و به مرد گفت که وی با یک دیو ازدواج نموده و روزی او را خواهد بلعید. او از مرد تقاضا کرد تا او را در معبد کوه طلایی دیدار کند و پس از آن نیز وی را در آنجا زندانی کرد. مار بانوی سفید که بعد از بازگشت، همسر خود را پیدا نکرد روزهای متمادی بدون خواب و خوراک منتظر او ماند. او در نهایت کشف کرد که همسرش توسط یک فرد بد طینت زندانی شده و از او درخواست کرد تا وی را آزاد کند. راهب بدجنس که اصرار داشت مار بانو یک انسان واقعی نبوده و یک موجود پلید و شیطانی است به او گفت که نابودش خواهد نمود. مبارزه سختی بین آن دو در گرفت و در نهایت راهب پیروز به زندانی کردن مار بانو شد. بعد از آن مار بانو در ساختمانی کنار دریاچه حبس شده و راهب خاطرنشان کرد تا زمانی که دریاچه خشک گردد و یا ساختمان فرو بریزد او آزاد نخواهد شد. ساختمان معبد در سال 1924 بالاخره فرو ریخت و بعضی ادعا می کردند که مردی جوان را دیدند که به بانویی زیبا یاری می کرد تا از خرابه ها بیرون بیاید. در سال 2000 یک ساختمان جدید به جای آن ساخته شد.

افسانه های بسیار زیادی حول دریاچه غربی هانگزو وجود دارد. این منطقه زیبا با آلاچیق ها، معابد و پاگوداهای متعددش حقیقتاً جایی افسانه ای است. افسون این دریاچه و طبیعت حول آن شما را شگفت زده خواهد نمود.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 432

به "افسون دریاچه غربی در هانگزو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسون دریاچه غربی در هانگزو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید