اکثریت مردم آمریکا ترامپ را عامل شورش و بلوا در کنگره می دانند

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک،نتایج نظرسنجی جدید و مشترک نشریه پولیتیکو/ مورنینگ روز پنج شنبه فاش کرد که از هر ده شهروند آمریکایی شش تن آنها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را برای تسخیر کنگره این کشور به دست حامیانش مسئول و مقصر می دانند.

اکثریت مردم آمریکا ترامپ را عامل شورش و بلوا در کنگره می دانند

نشریه پولیتیکو در گزارشی پیرامون جزئیات و نتایج این نظرسنجی اعلام نمود: نظرسنجی مذکور که از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنج شنبه به وقت محلی انجام شد، نشان داد که 63 درصد از رأی دهندگان ثبت نام شده معتقدند ترامپ دستکم تا حدی باعث و بانی اتفاقاتی است که به شورش و بلوا در کنگره منتهی شد. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی (49 درصد) نیز معتقدند که ترامپ به میزان زیادی مسبب بروز این شورشها بوده است.

همچنین حدود 70 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی، شورشیان را حامیان ترامپ می دانستند و اکثریت آنها نیز (59 درصد) اعلام نمودند که این شورشیان باید در زمره تروریستهای داخلی قرار گیرند.

شایان ذکر است که در پی تسخیر ساختمان کنگره و تعطیلی موقت دو مجالس سنا و نمایندگان، قانونگذاران هر دو حزب مجبور شدند در مکانهایی امن پناه بگیرند.

این در حالی است که هدف اصلی شورشیان ایجاد اختلال در فرایند تأیید آرای الکترال کنگره و اعلام رسمی جو بایدن، نامزد پیروز در این انتخابات بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 487

به "اکثریت مردم آمریکا ترامپ را عامل شورش و بلوا در کنگره می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکثریت مردم آمریکا ترامپ را عامل شورش و بلوا در کنگره می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید