تصمیم گیری درباره داوری ملاقات ذوب آهن - ماشین سازی در نشست مسئولان داوری با بهاروند و نبی

به گزارش مجله کامسا، نشست مشترک اعضای کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با سرپرست و دبیرکل فدراسیون برگزار گردید.

تصمیم گیری درباره داوری ملاقات ذوب آهن - ماشین سازی در نشست مسئولان داوری با بهاروند و نبی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این جلسه که امروز (یکشنبه) بر پا شد، حیدر بهافرایند، سرپرست فدراسیون فوتبال با تاکید بر ضرورت همگرایی در جهت تقویت سطح داوری در رقابت ها عنوان کرد: خانواده عظیم داوری در ارتقا فوتبال کشور صندلی رفیعی دارد. بر این اساس، وظیفه ذاتی مدیران داوری در فدراسیون فوتبال این است که با همه توان در جهت بهره مندی از ظرفیت های مختلف در این حوزه پیشگام باشند. این موضوع جز با حفظ آرامش، کار دقیق، کوشش بی وقفه و وفاق و همدلی محقق نخواهد شد و انتظار همگان این است که کمیته و دپارتمان داوری همچنان در این راستا گام بردارند تا فوتبال در این مقطع آسیب نبیند. داوران فوتبال ما خالص و بی منت کوشش می نمایند و کسی نمی تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد کند. در این میان اما موضوع مهمی وجود دارد؛ اینکه فرایند قضاوت ها باید در فضایی باشد که حداقل اشتباه حادث گردد و تیم ها لطمه نخورند.

در ادامه این نشست، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: لیگ های باشگاهی با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح چهان پدید آمده است با پروتکل های خاص و الزامات تعیین شروع شد اما فدراسیون و سازمان لیگ کوشش کردند با تعامل و هماهنگی با مراجع زیربط و مدیران باشگاه ها بهترین فرایند در این باره طی گردد. بی تردید، داوری در این راستا پیشگام است و برگزاری دوره های آموزشی مختلف در این باب هم به همین دلیل طراحی می گردد. در این شرایط، برنامه ریزی منسجم در بحث بررسی میدانی، چیدمان داوران و بررسی دائمی عملکرد آنان اجرا می گردد و بدون شک، داوران شایسته فوتبال کشور هم در این شرایط حساس با تمرکز بالا همچون همواره می توانند نقش خود را به خوبی ایفا نمایند.

سپس فیلم رقابت تیم های ذوب آهن اصفهان و ماشین سازی به تصویر کشیده شد و زوایای مختلف مربوط به قضاوت تیم داوری این مسابقه توسط اعضای کمیته و رئیس دپارتمان داوری به نقد کشیده شد و توضیحات مقتضی بر اساس بررسیهای اجرا شده و گزارش های دریافتی ارائه و تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 183

به "تصمیم گیری درباره داوری ملاقات ذوب آهن - ماشین سازی در نشست مسئولان داوری با بهاروند و نبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری درباره داوری ملاقات ذوب آهن - ماشین سازی در نشست مسئولان داوری با بهاروند و نبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید