حناچی: سیاسیون در حادثه پالایشگاه ری به جای مداخله انجام کار را به اهلش سپردند

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - به گفته شهردار تهران یکی از نکات مثبت عملیات اطفای حریق پالایشگاه شهید تندگویان این بود که مسیولین سیاسی مانند گذشته در اجرای عملیات و نحوه اجرای آن دخالت نکردند و کار اطفای حریق و عملیات به اهلش سپرده شد.

حناچی: سیاسیون در حادثه پالایشگاه ری به جای مداخله انجام کار را به اهلش سپردند

به گزارش شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم تقدیر از آتش نشانان عملیات اطفا حریق پالایشگاه تهران که عصر یکشنبه 6 تیر 1400 برگزار گردید، گفت: حادثه ای یک ماه پیش در تهران رخ داد که رسیدگی به آن بر اساس پروتکل ها در حدود وظایف شهرداری تهران نبود اما بنا به استمداد و ماموریت سازمانی این را جزو وظایف ذاتی خود دانستیم و آتش نشانان سازمان آتش نشانی تهران در لحظات اولیه در منطقه حاضر شدند.

او مهمترین خصیصه در کنترل این حادثه را هوشمندی بر شمرد و افزود: آموزشها و تجهیزات موقعی تاثیرگذار خواهد بود که افرادی مناسب این آموزش ها را به تجریبات مناسبی تبدیل کننند.

حناچی این حادثه را نقطه عطفی در بحث استفاده از تجهیزات آتش نشانی مطرح کرد و ادامه داد: بعد از خرید تجهیزات آتش نشانی حادثه ای به این بزرگی را تجربه نکرده بودیم حادثه ای که اگر لحظات طلایی را از دست می دادیم خسارت جبران ناپذیری را در پی داشت و این هوشمندی در ساعت اولیه بسیار تاثیر گذار بود و خسارت ها را به حداقل رساند.

شهردار تهران یادآور شد: هر یک دلار هزینه در بحث پیشگیری از وقوع حوادث معادل صد دلار هزینه بعد از وقوع حادثه است و این حادثه در عین تلخ بودن تجربه بی بدیلی بود.

او افزود: همچنین نکته دیگری که در حین این عملیات و حادثه رعایت شد این بود که مسیولین سیاسی مانند گذشته در اجرای عملیات و نحوه اجرای آن دخالت نکردند و کار اطفای حری قو عملیات به اهلش سپرده شد.

حناچی با اشاره به همکاری آتش نشانی تهران در حوادث سایر نقاط کشور مانند سیل آق قلا، خرم آباد و خوزستان و آتش سوزی جنگل های زاگرس گفت: در این حوادث نیز آتش نشانی مددکار مردم بود. آتش نشانان یکی از سرمایه های اجتماعی در شهرداری هستند و اعتماد و حسن ظن مردم بزرگترین سرمایه ای است که می تواند مسیرهای دیگری را نیز به رویمان باز کند.

شهردار تهران سیل، زلزله و آتش سوزی را از تهدید هایی قلمداد کرد که تهران با آن روبروست و افزود: باید برای مقابله با این تهدیدها آمادگی دائمی داشته باشیم. البته شهرداری به تنهایی نمی تواند این مسائلی را پوشش دهد، به عنوان مثال سالها از امداد هوایی صحبت می گردد و شاید داشتن هلی کوپتر برای شهرداری پرهزینه باشد اما اورژانس را داریم که هلی کوپتر دارد اما مکانی برای فرود ندارد.

شهردار تهران افزود: با همکاری میان بخشی می توانیم قدرت مانور دستگاه ها در قبال حوادث را افزایش دهیم. در این بخش 40 پد هلی کوپتر برای تهران آماده شده که برنامه ریزی برای افزایش آن به 70 پد اجرا شده است.

حناچی با اشاره به اینکه در زلزله بم 8 هزار نفر به وسیله فرودگاه منتقل شدند، یادآور شد: همکاری های میان بخشی پوشش دادن خلأهای همدیگر است که هزینه ها را کم و بهره وری را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 754

به "حناچی: سیاسیون در حادثه پالایشگاه ری به جای مداخله انجام کار را به اهلش سپردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: سیاسیون در حادثه پالایشگاه ری به جای مداخله انجام کار را به اهلش سپردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید