خبرنگاران طرح توجیهی برای بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه ارائه می شود

به گزارش مجله کامسا، تبریز- خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه شمال غرب را برای خارج شدن استان از بن بست ارتباطی ضروری دانست و بر ارائه طرح توجیه اقتصادی این موضوع از سوی دستگاه های مسئول استانی به وزارت امور خارجه تأکید کرد.

خبرنگاران طرح توجیهی برای بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه ارائه می شود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در نشست بررسی موضوع بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه شمال غرب، با اشاره به بازدید وزیر امور خارجه از مرز ایران و نخجوان، گفت: هدف اصلی دکتر ظریف از این بازدید، بررسی امکان بازگشایی خط ریلی جلفا و نخجوان بود که نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت.

وی اضافه نمود: با توجه به مسئولیت جدید استان برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان و مشارکت در بازسازی قره باغ، گشایش این راستا ریلی فوق العاده اهمیت دارد.

پورمحمدی بیان کرد: موضوع بازگشایی این خط ریلی را هفته آینده در نشستی با وزیر امور خارجه مطرح و طرح توجیه اقتصادی این موضوع را که از سوی دستگاه های مسئول استانی تهیه می شود، ارائه خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اثرات بازگشایی خط ریلی ایران با کشورهای همسایه شمال غرب، گفت: تحقق این امر از نظر ارتباطات تجاری و دسترسی به بازار منطقه اوراسیا و همچنین صرفه جویی در هزینه های حمل ونقل کالا به کشورمان تأثیر به سزایی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تحقق این موضوع نیازمند رایزنی های سیاسی و توافق با کشورهای همسایه است، اضافه نمود: پس از توافق های لازم، تقویت زیرساخت های ریلی در داخل کشور را به صورت جدی از دستگاه های مسئول پیگیری خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان، مدیرکل راه آهن آذربایجان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس اتاق بازرگانی تبریز هم در این نشست دیدگاه های خود را درخصوص بازگشایی خط ریلی ایران با کشورهای همسایه شمال غرب بیان کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 550

به "خبرنگاران طرح توجیهی برای بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه ارائه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح توجیهی برای بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه ارائه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید