داروهای گیاهی را درست مصرف کنید

به گزارش مجله کامسا، متخصص بیماری های عفونی گفت: پیشگیری از زمانی شروع می گردد که فردی مشکوک به کرونا در خانواده شناسایی گردد به این ترتیب برای جلوگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده باید زمینه جداسازی فرد و قرنطینه آن صورت گیرد.

داروهای گیاهی را درست مصرف کنید

به گزارش خبرنگاران از بهداشت نیوز، دکتر ناصر خسروی، متخصص بیماری های عفونی، بهترین راه یاری کننده و موثر در مقابله با بیماری کرونا را پیشگیری عنوان و اظهار کرد: پیشگیری از زمانی شروع می گردد که فردی مشکوک به کرونا در خانواده شناسایی گردد به این ترتیب برای جلوگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده باید زمینه جداسازی فرد و قرنطینه آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ضروری است اتاقی برای قرنطینه درنظر گرفته گردد تا کمترین تماس بین فرد مشکوک و دیگر اعضای خانواده وجود داشته باشد و این اتاق باید بهترین تهویه را دارا باشد، یادآور شد: باید در طول روز با باز گذاشتن پنجره اتاق قرنطینه اجازه داده گردد که هوای اتاق عوض گردد.

دکتر خسروی با اشاره به اینکه تا حد ممکن باید سرویس بهداشتی فرد مشکوک و مبتلا از دیگر اعضای خانواده جدا باشد گفت: اما اگر مقدور نبود بهتر است بعد از هر بار استفاده فرد بیمار از سرویس بهداشتی ضدعفونی با استفاده از وایتکس صورت گیرد.

این متخصص بیماری های عفونی اضافه کرد: فردی که به عنوان پرستار با بیمار در ارتباط است مرتب علائمی چون تب بیمار را اندازه گیری کند و درصورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را به پزشک یا مراکز درمانی اطلاع دهد.

وی با اشاره به شرایط خاص ظرف غذای بیمار ادامه داد: باید این ظروف به صورت جداگانه شسته، خشک و مورد استفاده بیمار قرار گیرد.

دکترخسروی گفت: در مدت بیماری باید موارد مربوط به فشارخون، دیابت و سایر مسائل زمینه ای بیمار درنظر گرفته گردد و در غذای مورد استفاده بیمار مسائل مربوط به رژیم بیماری های زمینه ای نیز رعایت گردد.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به استفاده دمنوش و داروهای گیاهی توسط بیمار در طول دوره بیماری تاکید نمود: همان طور که داروهای شیمیایی مقدار مشخصی برای مصرف دارد، داروهای گیاهی هم باید براساس قانون مصرف شوند و شاید یک دمنوش برای یک بیمار مفید و برای بیمار دیگر مضر باشد، بنابراین توصیه می گردد مصرف خودسرانه داروهای گیاهی به هیچ عنوان صورت نگیرد تا مسائل بیشتری بروز نکند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 629

به "داروهای گیاهی را درست مصرف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای گیاهی را درست مصرف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید