یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) برترین های خود را شناخت

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خوزستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این آیین گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا قادر به برگزاری حضوری این برنامه با حضور همه شاعران و علاقه مندان به شعر نبودیم به همین علت آیین پایانی جشنواره به صورت برخط برگزار گشت.

یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) برترین های خود را شناخت

محمد جوروند اضافه نمود: 120 اثر از کشورهای لبنان،سوریه،عراق، یمن و عمان در بخش فصیح و در بخش شعبی از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 69 اثر به مرحله داوری رسید.

وی در ادامه رویکرد جدیدی برای این جشنواره ارائه داد و توضیح داد: پیشنهاد من این است برای سال 1400 قبل از شروع جشنواره شعر رضوی، 7 جشنواره مقدماتی در حوزه شعر ولایی و موضوع امام رضا (ع) برگزار کنیم و سپس برگزیدگان این 7 جشنواره به مرحله نهایی جشنواره شعر رضوی به زبان عربی راه یابند.

جوروند اضافه نمود: بشخصه معتقدم نباید این جشنواره به یک مقطع زمانی ختم گردد بلکه باید بتوانیم در طول سال از فرهیختگان و شاعران شعر عربی قدردانی کنیم چون دستاورد این جشنواره در سال های گذشته اتفاقات خوبی را در زمینه شعر عربی رقم زد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خاتمه خواهان تاسیس انجمن های شعر و ادبیات عرب در شهرستان های مختلف استان شد.

برگزیدگان جشنواره شعر رضوی به زبان عربی

هیئت داوران این دوره از جشنواره متشکل از علی عفراوی، عدنان غزی و بهروز سپیدنامه برترین های جشنواره را اعلام کردند.

در بخش شعبی،نوری جابری از جزیره صلبوخ، مقام اول،مهدی ناصری از شوش، مقام دوم و نادیه عاشوری از اهواز، مقام سوم را کسب کردند. همچنین قاسم نیسی از باوی، عبدالحسین صیاحی و شیما ناصری هر دو از اهواز ،جاسم سلامی و مهدی نعیماوی هردو از شادگان به عنوان شایسته تقدیران این بخش شناخته شدند.

هیئت داوران در بخش فصیح، رتبه اول را به آسیل سقلاوی و رتبه دوم را به محمدعلی فرحات هردو از کشور لبنان و رتبه سوم را به عقیل اللواتی از کشور عمان اعطا کردند و همچنین در این بخش هیچ کس شایسته تقدیر شناخته نشد.

هیئت داوران در بخش مقاله، مقالات خیریه عرش و مژگان علی نژاد از اهواز را به عنوان مقام شایسته تقدیر معرفی کردند.

یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که به دبیری عباس حزباوی و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 600

به "یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) برترین های خود را شناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) برترین های خود را شناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید