در این ورزشگاه احساس گرما نمی کنید

به گزارش مجله کامسا، ورزشگاه الثومه قطر که به تازگی برای برگزاری جام جهانی تکمیل شده، شبیه به عرقچین های سنتی است و باعث می شود ورزشکاران و تماشاگران رقابت ها احساس گرما نکنند.

در این ورزشگاه احساس گرما نمی کنید

این ورزشگاه از طریق ابراهیم جیده طراحی شده و در نزدیکی دوحه مرکز قطر قرار گرفته است. ظرفیت این ورزشگاه 40 هزار نفر است و قرار است هشت مسابقه از رقابت های جام جهانی و از جمله یکی از رقابت های یک چهارم نهایی در آن برگزار شود.

این ورزشگاه علاوه بر امکانات ورزشی دارای مسجد، فروشگاه، هتل و تعدادی خرده فروشی نیز است. پس از سرانجام برگزاری رقابت های جام جهانی نیمی از صندلی های این ورزشگاه قابل حذف کردن بوده تا فضای ورزشگاه برای برقراری رقابت های دیگری قابل استفاده باشد.

ورزشگاه یادشده به همان شیوه ای که عرقچین از سر افراد در برابر نور آفتاب و گرما حفاظت می کند، عمل می کند. همچنین در این ورزشگاه از یک سیستم خنک کننده پیچیده استفاده شده که متشکل از اسپری های آب، دستگاه های تهویه هوا و غیره است.

در این ورزشگاه هوای خنک از زیر صندلی ها به حرکت در می آید و در داخل محیط ورزشگاه مورد استفاده مجدد قرار می گیرد. نمای این ورزشگاه نیز کاملاً شبیه به عرقچین است که با بازتاباندن نور خورشید به خنک نگهداشتن ورزشگاه کمک می کند.

قرار است در جریان برگزاری رقابت های جام جهانی قطر از آب مستعمل برای آبکمک پوشش گیاهی و درختان استفاده شود. بخش زیادی از انرژی مورد نیاز ورزشگاه ها و از جمله سیستم های تهویه مطبوع نیز از طریق صفحات خورشیدی تأمین خواهد شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 921

به "در این ورزشگاه احساس گرما نمی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این ورزشگاه احساس گرما نمی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید