رویترز مدعی شد: توافق سواپ نفت میان ایران و ونزوئلا

به گزارش مجله کامسا، رویترز به نقل از پنج منبع مطلع اطلاع داد ونزوئلا با قراردادی برای سواپ نفت سنگین خود با میعانات ایران موافقت نموده است.

رویترز مدعی شد: توافق سواپ نفت میان ایران و ونزوئلا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، این کشور آمریکای جنوبی که تحت تحریمهای آمریکا واقع شده است، در کوشش برای افزایش صادرات نفت خود است و قرارداد بین شرکت نفتی دولتی PDVSA و شرکت ملی نفت ایران، همکاری میان دو عضو اوپک را عمیقتر می نماید.

یکی از این منابع مطلع به رویترز گفت: توافق سواپ در فاز نخست برای شش ماه برنامه ریزی شده اما ممکن است تمدید گردد.

در حالی که وزارتخانه های نفت ونزوئلا و ایران و شرکتهای ملی نفت دو کشور درباره این خبر اظهارنظر نکردند، وزارت خزانه داری آمریکا در ایمیلی به رویترز با اشاره به فرمانهای دولت آمریکا، خاطرنشان کرد این قرارداد می تواند نقض تحریمهای آمریکا از سوی هر دو کشور باشد.

برنامه های تحریمهای آمریکا نه تنها همکاری تجاری آمریکایی ها با صنایع نفت ایران و ونزوئلا را ممنوع نموده است بلکه هر فرد یا شرکت غیرآمریکایی که با هر کدام از شرکتهای نفتی این کشورها همکاری کند را هدف تحریمهای ثانویه قرار می دهد. تحریمهای ثانویه می تواند برای کسانی که هدف قرار می گیرند مجازاتهای مختلفی شامل قطع دسترسی به سیستم اقتصادی آمریکا، جریمه یا بلوکه شدن اموال در آمریکا را در پی داشته باشد.

در واشنگتن یک منبع مطلع به رویترز گفت: توافق سواپ میان ونزوئلا و ایران به اسم یک اقدام ناقض تحریمها در ماههای اخیر زیر نظر مقامات دولت آمریکا قرار داشته و آنها می خواهند ببیند این توافق از نظر عملی تا کجا پیش می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 888

به "رویترز مدعی شد: توافق سواپ نفت میان ایران و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز مدعی شد: توافق سواپ نفت میان ایران و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید