شاهین طبع: بعد از بازی با اسپانیا و ترکیه المپیکی های بسکتبال معرفی می شوند

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان برنامه تیم ملی را برای حضور در المپیک توکیو گفت.

شاهین طبع: بعد از بازی با اسپانیا و ترکیه المپیکی های بسکتبال معرفی می شوند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان در مصاحبه با سایت فدراسیون در مورد شرایط تیم ملی در آستانه المپیک 2020 توکیو گفت: باتوجه به تمریناتی که پس از خاتمه لیگ برتر پشت سر گذاشتیم، شرایط نسبتاً خوب پیش می رود. این تیم احتیاج به بازی ها و تمرینات بیشتری دارد. با مشارکتی که بین بازیکنان در رقابت های پنجره سوم کاپ آسیا 2021 وجود داشت و با همکاری که بازیکنان با کادر فنی داشتند، شرایط برای ما در این تورنمنت خوب پیش رفت. دو بازی مهم و خوبی را پشت سر گذاشتیم، در ملاقات با قطر تیم خیلی خوب ظاهر شد، در بازی با عربستان شرایط متفاوت بود که احتیاج به توضیحات بیشتری دارد.

وی در رابطه با برنامه های تدارکاتی تیم ملی پیش از اعزام به المپیک اعلام کرد: چند ماه گذشته کمپ تمرینی در تهران داشتیم و پس از آن رقابت های پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا بود که برای ما جزو بازی های تدارکاتی محسوب می شد. پنجشنبه شب 27 خرداد ماه پس از پشت سر گذاشتن یک روز تمرینی در تهران، تیم ملی به ژاپن اعزام خواهد شد تا بتوانیم 4 بازی تداراکاتی در این کشور داشته باشیم. برنامه ما در ژاپن به این شکل است که روز 1 تیر ماه (22 june) با تیم B ژاپن بازی خواهیم کرد، پس از آن در روزهای 2، 4 و 6 تیر ماه با تیم ملی ژاپن ملاقات می کنیم. دو بازی اول در شهر میاگی و دو بازی دوم در شهر آیویت برگزار خواهد شد. پس از آن به ایران برخواهیم گشت و بلافاصله راهی اسپانیا می شویم. قرار است دو بازی در روزهای یازدهم و چهاردهم تیرماه (2 و 5 july) با تیم ملی اسپانیا به ترتیب در شهرهای والنسیا و مادرید داشته باشیم. البته ما درخواست کردیم این دو بازی را چند روز عقب بندازند، اما هنوز جوابی به ما ندادند.

شاهین طبع اضافه نمود: پس از برگشت از اسپانیا به ترکیه خواهیم رفت تا در صورت امکان دو یا سه بازی در این کشور انجام دهیم. این دو بازی هنوز به طور کامل تایید نشده، اما مکاتبات اولیه آن از سوی فدراسیون اجرا شده است. محتمل است این دو بازی با دو تا از تیم های ملی باشد که در ترکیه کمپ دارند. 24 تیم دوم تا هفتم تیر ماه (23-28 june) در مسابقات کسب سهمیه المپیک با یکدیگر به رقابت می پردازند که چهار تیم از این تعداد، پیروز به کسب سهمیه المپیک خواهند شد. امکان این که بتوانیم با این 4 تیم ملاقاتهای تدارکاتی برگزار کنیم، وجود دارد. بین بازی های ما در اسپانیا و المپیک یک فاصله زمانی وجود دارد و درواقع یک شکاف بین بازی های تدارکاتی ما قرار گرفته است. برنامه ریزی کردیم در این بازه زمانی با 2تا از4 تیمی که المپیکی خواهند شد، بازی داشته باشیم. فدراسیون صحبت ها و مکاتبات اولیه با تیم هایی که امکان صعود دارند را انجام داده است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان افزود: ما روز 27 تیرماه (18 july) برای حضور در المپیک راهی ژاپن خواهیم شد. قرار است روز 29 تیرماه (20 july) یک بازی در توکیو با تیم ملی آرژانتین انجام دهیم. از آن جایی که این موضوع احتیاج به هماهنگی دارد، سازمان تیم های ملی کشور ما و آرژانتین، به صورت مشترک با کمیته های ملی المپیک کشورمان مکاتبه نموده است تا با کمیته بین المللی المپیک در مورد برگزاری این بازی تدارکاتی مکاتبه داشته باشند. باتوجه به این که بازی های المپیک در حباب انجام می گردد، باید مجوز انجام این ملاقات در ژاپن از سوی کمیته بین المللی المپیک داده گردد اما هماهنگی های اولیه از هردو طرف اجرا شده است.

شاهین طبع درمورد اعلام لیست اسامی نهایی ملی پوشان جهت اعزام به المپیک توکیو اذعان داشت: ما به تدریج جلو می رویم، مطمئناً لیست اسامی 12 بازیکن نهایی المپیک پس از بازی های تدارکاتی که پیش رو داریم، اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 739

به "شاهین طبع: بعد از بازی با اسپانیا و ترکیه المپیکی های بسکتبال معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهین طبع: بعد از بازی با اسپانیا و ترکیه المپیکی های بسکتبال معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید