شرط گمرک برای واردات موز

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک، گفت: موز در اولویت 27 قرار گرفته بود و با توجه به اینکه اولویت ارزی آن غیر فعال بود نوعی ایستایی ایجاد شده بود. در حال حاضر 100 کانتینر در روزهای گذشه در گمرک بازرگان داشتیم و به همین دلیل موضوع مجدداً در ستاد تنظیم بازار مطرح و مقرر شد، اگر منشأ ارز از محل صادرات سیب باشد مورد تأیید بانک عامل قرار می گیرد و واردات آن بلامانع است.

شرط گمرک برای واردات موز

وی ادامه داد: کالایی که در گروه 27 قرار می گیرد باید سه شرط داشته باشد تا ترخیص گردد، شرط اول این است که ثبت سفارش معتبر در گمرک موجود باشد شرط دوم این است که حتماً کد منشأ ارز داشته باشد و شرط سوم این است که ماده 11 آئین نامه قانون مقررات صادرات و واردات را دارا باشد. اگر این سه شرط همزمان باشد کالا می تواند از گمرک ترخیص گردد.

معاون گمرک، گفت: برخی از ثبت سفارش هایی که برای سال های گذشته بودند، تمدید شده بودند و شرایط لازم را نداشتند و این باعث دپو در گمرک بازرگان شده بود؛ بطوری که در هفته گذشته بیش از 60 کامیون در گمرک متوقف شده بود. ما اعلام کردیم که شرط سوم که احراز ماده 11 را ندارد اما با توجه به اینکه حقوق مکتسبه و حد منشأ ارز ایجاد شده بود، وزارت صمت موافقت کرد که ادامه راستا ترخیص این اقلام پیگیری گردد. طی مکاتباتی که انجام شد موز از اولویت 27 خارج شده و واردات آن با تأیید منشأ ارز حاصل از صادرات سیب از سر گرفته می گردد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 532

به "شرط گمرک برای واردات موز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط گمرک برای واردات موز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید