شرکت اوپو یک گوشی تاشوی جدید ثبت کرد

به گزارش مجله کامسا، یک حق اختراع جدید ثبت شده اوپو حکایت از یک گوشی تاشو می نماید. بیش از یک سال پیش اوپو، نمونه اولیه گوشی تاشو را در MWC به نمایش گذاشت، اما اطلاعات دیگری منتشر نشد.

شرکت اوپو یک گوشی تاشوی جدید ثبت کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، از آن موقع تا به امروز چندین اختراع ثبت شده ظاهر شده است و نشان می دهد طرح های مختلفی در این شرکت در حال آزمایش است. جدیدترین طراحی تاشو از جهاتی بسیار شبیه موتو ریزر است، ولی ویژگی هایی متفاوت نیز دارد.

این تلفن به گونه ای طراحی شده است که صفحه نمایش در خارج از آن واقع شده است. این گوشی کاملاً جمع و جور است، اما به صفحه نمایش خارجی مانند ریزر نیازی ندارد. وقتی گوشی به صورت دوربین عقب یا سلفی جمع می گردد می توان از دوربین آن استفاده کرد. نمونه اولیه ای که اوپو در MWC 2019 نشان داد مشابه همین نمونه بود.

توجه داشته باشید که حق ثبت اختراع گوشی حول عملکرد تاشو و سنسور می چرخد، بنابراین موقعیت قرارگیری دوربین ها و سایر عناصر غیر مرتبط شامل حدس و گمان است. اوپو این گوشی را برای کار در بیش از دو حالت طراحی نموده است. سنسور زاویه می تواند زاویه تا شدن را تشخیص دهد و رابط کاربر را متناسب با آن تنظیم کند. مانند گلکسی Z. Flip، می توان آن را روی میز نیمه تا شده قرار داد (مانند لپ تاپ).

طراحی تاشو به بیرون دارای مزایایی است. نیازی به صفحه نمایش دوم یا دوربین های اضافی نیست؛ و مانند طراحی های تاشو به داخل، صفحه را با زاویه خیلی تنگ خم نمی کند. با این حال، بزرگترین چالش این است که صفحه شکننده کاملاً در معرض دید واقع شده است. سایر اختراع های ثبت شده اوپو قابلیت جمع شدن تاشو را با یک نمایشگر و جایگذاری دوربین های جایگزین دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 247

به "شرکت اوپو یک گوشی تاشوی جدید ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت اوپو یک گوشی تاشوی جدید ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید